Home Kategorie Porady Jak oddychać w maseczce? Kilka cennych porad.

Jak oddychać w maseczce? Kilka cennych porad.

Jak oddychać w maseczce? Kilka cennych porad.

Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych lub zasłaniania ust i nosa w inny sposób obowiązuje od 16 kwietnia. Wiele osób skarży się jednak, że ciężko w nich oddychać w pewnych sytuacjach.

W rozmowie z Polsat News dr Elżbieta Dudzińska z przychodni Strefa Pacjenta w Warszawie udzieliła kilku cennych porad. Okazuje się, że najważniejsza jest technika oddychania. Powinniśmy robić to spokojnie przez nos, biorąc wdech i wydech, jak również przeponowo. Mówiąc inaczej – nasz wzorzec oddychania nie powinien się zmienić.

– „Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka. A przede wszystkim poprawia kondycję płuc, poprawia pobór tlenu, uruchamia przeponę i, co jest bardzo ważne, pogłębia odpowiedź relaksacyjną organizmu, czyli buforuje nieco ten stres, którego wszyscy doświadczamy z racji istniejącej sytuacji” – zaznaczyła w rozmowie z Polsat News dr Elżbieta Dudzińska.

To może Cię zainteresować:  Koniec obowiązku noszenia maseczek? Jeśli już to tylko dla niektórych województw.

Ekspertka zwraca też uwagę, że około 50% dzieci oddycha przez usta, dlatego powinniśmy z nimi pracować nad odpowiednim oddechem.

– „Jeżeli w domu zaczniemy ćwiczyć spokojne oddychanie przez nos, to dziecko będzie wtedy również mniej nerwowo oddychało przez maseczkę” – dodała.

Day spa Komfort dla 1-2 osób
Day spa Komfort dla 1-2 osób
79,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day spa: pakiet Komfort od 79,99 zł w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz