Home Kategorie Porady Regularny spacer czyni nas szczęśliwszymi. Nowe badania neurobiologów.

Regularny spacer czyni nas szczęśliwszymi. Nowe badania neurobiologów.

Regularny spacer czyni nas szczęśliwszymi. Nowe badania neurobiologów.

Chodzenie korzystnie wpływa na wszystkie nasze narządy. Jest też sekretem młodości, bo spowalnia procesy starzenia się mózgu.

W trakcie spacerowania w mózgu zachodzi wiele pozytywnych zmian. Jak twierdza naukowcy, spacerowanie dostarcza nam mnóstwo dobrych doświadczeń. Shane O’Mara – neurobiolog i profesor eksperymentalnych badań mózgu w Trinity College w Dublinie, zamiast farmakologii zaleca swoim pacjentom spacer. Dokładnie mowa o 5 tysiącach kroków dziennie.

Badania naukowca pokazują, że regularne chodzenie przynosi sporo korzyści. Przede wszystkim usprawnia działanie mózgu, poprawia pamięć i nastrój oraz przynosi ulgę w dolegliwościach psychicznych. O’Mara swój koncept opisał w książce „In Praise of Walking”.

To może Cię zainteresować:  Jak pomóc swoim tulipanom żyć dłużej. Prosta sztuczka, którą każdy powinien znać.

Chodzenie nie tylko poprawia pracę jelit, pozytywnie wpływa na serce i płuca, ale jest też konieczne, aby nasz mózg prawidłowo funkcjonował.

Kiedy księżna Cambridge – Katarzyna, poddała się japońskiej praktyce kontemplacyjnej kąpieli leśnych (shinrin-yorku); NHS wezwała lekarzy, aby zachęcali swoich pacjentów do wędrówek po lesie. Celem działania było obcowanie z naturą, która pozwala na zapomnienie o troskach i codziennych problemach.

Zamiast korzystać z komunikacji miejskiej, warto założyć wygodne buty i udać się do pracy czy szkoły na piechotę. Aby praca umysłowa była efektywna, należy się poruszać. Będąc w ruchu sprawiamy, że fale mózgowe przepływają znacznie sprawniej. Chodzenie to bardzo złożony proces z perspektywy neurologicznej. Przyczynia się do poprawy nastroju i redukuje stres. W dodatku sam akt chodzenia jest społeczny, bo „chodząc parami, rytmy mózgu synchronizują się, co przejawia się zbliżeniem do siebie”.

Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
9,90 zł
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 9,90 zł: obustronne wizytówki – 100, 200, 400 lub 600 szt. na Yuupi.pl (do -84%)

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz