Home Kategorie News U listonosza z Krakowa wykryto koronawirusa. Mógł zarazić nawet 3,5 tys. osób.

U listonosza z Krakowa wykryto koronawirusa. Mógł zarazić nawet 3,5 tys. osób.

Diagnozę utrudnił fakt, że listonosz przechodzi zakażenie bezobjawowo. Udało się ustalić, że w trakcie wykonywania pracy mógł mieć kontakt z około 3,5 tys. osób.

Jak informuje Polsat News, u jednego z krakowskich listonoszy zatrudnionego w placówce pocztowej w Płaszowie, wykryto koronawirusa. Mężczyzna najprawdopodobniej zaraził się od żony, która przeszła test na SARS-CoV-2 w okresie Wielkanocy. Badanie dało wynik dodatni.

U listonosza nie wystąpiły żadne niepokojące objawy, stąd też pojawił się problem z interpretacją wyniku jego testu. Ostatecznie uznano, że mężczyzna jest zarażony, ale przechodzi chorobę bezobjawowo. Nie wiedząc, że jest chory, roznosił przesyłki po domach. Jak udało się ustalić, mógł mieć kontakt nawet z 3,5 tys. osób.

Po potwierdzeniu testem zakażenia koronawirusem u listonosza, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa zamknięto placówkę w Płaszowie na czas przeprowadzenia niezbędnej dezynfekcji, a listę osób, z którymi zarażony miał kontakt, przekazano do sanepidu. Na razie kwarantanną objęto 8 osób.  Jak uspokaja rzeczniczka Poczty Polskiej, Justyna Siwek, sytuację można uznać za opanowaną:

– “Ważne jest też to, że placówka została zdezynfekowana, a pracownicy, którzy nie mieli styczności z zakażonym, wrócili do pracy.”

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
180 dni
do końca oferty!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz