Home Kategorie News Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? Znamy oficjalne stanowisko.
13.65K

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? Znamy oficjalne stanowisko.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? Znamy oficjalne stanowisko.

Epidemia koronawirusa spowodowała wprowadzenie licznych obostrzeń. Kiedy nastąpi ponowne otwarcie galerii handlowych?

Koronawirus sprawił, że świat dosłownie na chwilę się zatrzymał. Najbardziej ucierpiała na tym gospodarka, która przez kolejne miesiące będzie miała problem z podźwignięciem się. Największe straty odnotowano w turystyce, branży rozrywkowej i usługach. Jedną z gałęzi gospodarki, która najmocniej odczuła pandemię jest handel.

Również w Polsce rząd podjął decyzję o wprowadzeniu bardzo restrykcyjnych obostrzeń w kwestii handlu. Wszystkie galerie handlowe zostały zamknięte do odwołania. Zakupy można było robić wyłącznie w znajdujących się tam galeriach. Bez większych zmian funkcjonowały tylko sklepy spożywcze.

16 kwietnia rząd zorganizował konferencje prasową na której Mateusz Morawiecki poinformował o stopniowym łagodzeniu obostrzeń. Wszystko ma odbywać się w kilku etapach, a sytuacja uzależniona jest od tego, jak pandemia będzie rozwijać się w kraju.

– „Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń” – powiedział premier.

W pierwszej kolejności wprowadzone zmiany dotyczyły przebywania w sklepach i kościołach, a także możliwości korzystania z miejsc rekreacji, jak lasy, plaże czy parki.

Rzecznik rządu Piotr Mueller udzielił wywiadu dla Radia Zet, w którym poinformował, jak wygląda sprawa ponownego otwarcia galerii handlowych. Okazuje się, że nie jest to tak odległy termin, jak można by przypuszczać.

– „Jestem umiarkowanym optymistą w tej kwestii” – odpowiedział na pytanie o ponownym otwarciu galerii handlowych.

Dodał również, że rząd jest w stałym kontakcie z właścicielami obiektów i przywrócenie handlu w galeriach może nastąpić szybciej, niż się niektórym wydawało. Ponowne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych wiązać się jednak będzie z reżimem sanitarnym. Nie będzie to rzeczywistość, którą znamy sprzed dwóch miesięcy.

– „W tej chwili rząd analizuje to, co nam przedstawiono, czyli różnego rodzaju warianty uruchomienia galerii handlowych i na tej podstawie chcemy wypracować taki konsensus, który by pozwalał na to, aby w jakieś części uruchomić galerie handlowe, ale oczywiście pod określonym reżimem sanitarnym” – powiedział Mueller.

Jakiś czas temu na portalu money.pl pojawił się artykuł o tym, że rząd rozważa nawet zastosowanie kamer termowizyjnych do monitorowania temperatury ciał klientów.

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz