Home Kategorie Ludzie Minister Szumowski o wyborach prezydenckich. „To, co ja uważam, to nie jest rekomendacja”.

Minister Szumowski o wyborach prezydenckich. „To, co ja uważam, to nie jest rekomendacja”.

Łukasz Szumowski o wyborach prezydenckich i przywracaniu edukacji stacjonarnej. Minister przedstawił obecną sytuację w kraju, ale pytanie, czy pójdzie zagłosować pozostawił bez odpowiedzi.

Łukasz Szumowski o wyborach prezydenckich wypowiedział się już kilka dni temu. Stwierdził wtedy, że ich bezpieczne przeprowadzenie jest możliwe nie wcześniej niż za 2 lata.

Pojawia się więc pytanie, czy dzieci, które jak wiadomo, są dużo bardziej narażone na zakażenie, będą mogły bezpiecznie kontynuować edukację w tradycyjny sposób. Szumowski przed odpowiedzią na fundamentalne pytanie, zdał relację na temat funkcjonowania organów prowadzących walkę z epidemią.

– „Cały czas opracowujemy zasady kiedy i w jaki sposób można oczekiwać od konkretnych jednostek, by medycy pracowali w jednym miejscu. Cały czas poprawiamy dostępność do testów, jak to usprawnić, udostępnić innym podmiotom.”

Padło pytanie o to, co Minister Zdrowia sądzi o tym, że z powodu jego wypowiedzi na temat wyborów, wielu Polaków przestało darzyć go szacunkiem i zaufaniem.

– „Nie rozumiem do końca tego pytania, dałem rekomendację medyczną. Dane są takie, jakie są. Wybory tradycyjne: to data dwuletnia. (…) Moje zdanie jest proste, lepiej wybory korespondencyjne, niż tradycyjne.”

Minister starał się uzasadnić swoją rekomendację pełnionym stanowiskiem. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie, czy sam wybierze się na wybory.

– „To, co ja uważam o wyborach, czy na nie pójdę czy nie, to nie jest rekomendacja ministra zdrowia. Ja mogę powiedzieć o medycznej stronie.”

Nie zabrakło też pytania o to, czy należy nosić maseczki ochronne skoro jeszcze nie tak dawno odradzano je, tłumacząc, że powinni je nosić tylko zakażeni.

– „Zaczynamy wchodzić w etap, gdy noszenie prewencyjne ma sens.”

Minister Zdrowia wyjaśnił, że powrót dzieci do szkół jest konieczny, aby ich rodzice mogli znów podjąć pracę. Te działania mają na celu ochronić polską gospodarkę przed wielkim kryzysem.

– „Analizujemy tę sytuację. Wiemy, że inne kraje będą uwalniały pracę w szkołach. Wiemy, że rodzice potrzebują możliwości opieki nad dziećmi, musi być pomoc dla rodziców, by ktoś się opiekował dziećmi, gdy wrócą do pracy.”

Dodał również:

– „Staram się nie wróżyć ze szklanej kuli, ale myślę, że w ciągu tygodnia dwóch, będziemy mieli więcej danych.”

Szef resortu zdrowia nie ma jednak dobrych wieści w kwestii tegorocznych wakacji. Należy liczyć się z tym że urlop będzie wiązać się z wieloma niedogodnościami, bo koronawirus nie zniknie z dnia na dzień.

– „Po pierwsze nie wiemy, jak szybko wzrośnie liczba chorych. Po drugie, o takich wakacjach jaki kiedyś, trudno nam myśleć. To nie oznacza, że w ogóle nie możemy myśleć o wakacjach, ale muszą to być wakacje w takim reżimie sanitarnym dopóki wirus nie zniknie, dopóki nie będziemy mieli szczepionki, dopóki nie będziemy mieli leków.”

Emocjonujący lot balonem
Emocjonujący lot balonem
479,00 zł
695,00 zł
360 dni
do końca oferty!
Lot balonem z certyfikatem, pamiątkowym zdjęciem, transportem i więcej od 479 zł w Balloon Expedition – 8 miast

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz