Home Kategorie Ludzie Nie żyje adwokat, który brał udział w procesie „łódzkiej ośmiornicy”. Zmarł niespodziewanie w wieku 56 lat.

Nie żyje adwokat, który brał udział w procesie „łódzkiej ośmiornicy”. Zmarł niespodziewanie w wieku 56 lat.

Michał Gąsecki nie żyje. Doświadczony i ceniony karnista brał udział w wielu głośnych procesach, m.in. „łódzkiej ośmiornicy” i nożownika, który na ul. Piotrkowskiej zabił maturzystę.

Michał Gąsecki urodził się w 1964 roku. Był jednym z najbardziej znanych i cenionych adwokatów w Polsce. Jako wybitny karnista zajmował się m.in. sprawą „łódzkiej Ośmiornicy”, czyli grupy przestępczej, która działała na terenie Łodzi w latach 90.

Prawnik brał udział w głośnych procesach pseudokibiców i nożownika Rafała N., który na głównej ulicy Łodzi zabił Mateusza P. Gąsecki bronił nożownika, argumentując, że po zabójstwie sam zgłosił się na policję i wyraził skruchę.

Jak przypomina przyjaciel i współpracownik zmarłego adwokata, mecenas Bartosz Tutiunik:

– „W ostatnich 10 latach nie było żadnego głośnego procesu karnego bez niego.”

Michał Gąsecki zmarł nagle, w nocy z soboty na niedzielę w wieku zaledwie 56 lat. Jak ujawnił mec. Tutiunik, nic nie zapowiadało tragedii:

– „Jeszcze wczoraj o godz. 14 rozmawialiśmy o wspólnych sprawach, taktykach. On tym żył do samego końca. Nie znałem drugiego adwokata, który byłby tak oddany pracy. Kosztem własnego zdrowia, rodziny oddawał się pracy. Dla niego klienci byli najważniejsi.”

W. Kruk: karta podarunkowa
W. Kruk: karta podarunkowa
90,00 zł
100,00 zł
29 dni
do końca oferty!
90 zł za Kartę Podarunkową wartą 100 zł i więcej do wykorzystania w salonach stacjonarnych, sklepie internetowym W. Kruk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz