Home Kategorie Życie Linie lotnicze wznawiają ruch. Od maja będą obowiązywać nowe zasady.
15.65K

Linie lotnicze wznawiają ruch. Od maja będą obowiązywać nowe zasady.

Linie lotnicze wznawiają loty. Co zmieni się dla podróżnych? Jak będą wyglądać podróże w czasach pandemii?

Przez koronawirusa wiele krajów, w tym Polska, wprowadziło liczne obostrzenia. Rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o zakazie ruchu lotniczego na terytorium Polski. Wstępnie będzie on obowiązywać do 9 maja.

Mimo iż nie wiadomo, czy ta data nie ulega zmianie. Linie lotnicze przygotowują się do wznowienia działalności, wprowadzając pewne ważne zmiany dla podróżujących.

Air France i KLM planują wrócić na rynek na początku maja. Na razie zostaną wznowione jedynie połączenia do Warszawy. Co czeka na podróżujących? Francuskie i holenderskie firmy lotnicze zapewniają, że będą dbać o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego:

– „Oznacza to odpowiednie rozsadzenie pasażerów, aby wokół każdego pozostało możliwie najwięcej przestrzeni i pustych foteli. Jest to możliwe, jeśli tylko obłożenie lotu jest niskie, co aktualnie jest bardziej powszechne. Przy wejściu do samolotu Air France rozdaje maseczki pasażerom w przypadku, gdy na rejsie jest więcej osób” – informują francuskie linie.

Obsługa będzie nosić maseczki i rękawice ochronne. Samoloty zostaną wyposażone w środki dezynfekcji rąk. Przed każdym lotem kabina będzie dezynfekowana. Płatności w większości punktów będzie można dokonać wyłącznie kartą. Wejście na pokład odbywać się będzie w małych grupach.

Do powrotu na rynek pasażerski przygotowuje się także WizzAir. Linia zamierza wprowadzić automatyczną odprawę, a także zadbać o zachowanie odległości między pasażerami. Na pokład wejdzie mniejsza ilość podróżujących — nie będą mogli korzystać ze środkowego fotela.

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
28
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz