Home Kategorie Ludzie Viki Gabor i walka z hejterami. Finał tej historii jest zaskakujący.

Viki Gabor i walka z hejterami. Finał tej historii jest zaskakujący.

Jakiś czas temu prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie hejtu na tle rasistowskim, jaki wylał się na młodą piosenkarkę. Niedawno zapadła decyzja, która jest dość zaskakująca.

Viki Gabor kilka miesięcy temu osiągnęła ogromny sukces i wygrała Eurowizję Junior. Niestety poza ogromną radością i wdzięcznością fanów, musiała zmierzyć się z ogromną falą hejtu. Jak się okazuje, sprawa trafiła do odpowiednich służb, ale finał raczej nie wygląda tak, jak chciała tego artystka.

W listopadzie ubiegłego roku w Polsce odbywał się konkurs Eurowizji Junior. Rok wcześniej zwyciężczynią okazała się Roksana Węgiel, a w ślad za nią poszła Viki Gabor. Młoda wokalistka zdobyła wielką popularność, ale niedługo po zwycięstwie radość przysłonił hejt, z którym musiała zacząć się mierzyć.

Nastolatka padła ofiarą rasistowskich komentarzy. W sieci notorycznie pojawiały się obrzydliwe słowa pod jej adresem. Sama wokalistka w jednym z wywiadów przyznała, że stara się nie czytać niepochlebnych komentarzy, a skupia się wyłącznie na tych miłych.

– „Już się spotykam z krytyką. Dla mnie wszyscy mogą mieć swoje zdanie. Staram się też nie czytać tych hejtów. Czytam te miłe komentarze, które są miodem dla mojego serca. Nie przejmuję się tym. Czasami to jest przykre, to nie jest nawet hejt, tylko obrażanie kogoś” – mówiła w rozmowie z Jastrząb Post.

Chociaż sama Viki przyznała, że mimo iż hejt, który na nią spadł, był niezwykle obraźliwy, sama nie chciała się na nim skupiać. Sprawę w swoje ręce wziął za to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Stowarzyszenie Romów w Polsce, które złożyły zawiadomienie do prokuratury.

Po wielu tygodniach okazało się, że Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza wszczęła postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Niedawno zapadła decyzja, która niestety była dość zaskakująca, gdyż zamknięto śledztwo. Wyjaśniono, że słowo „cyganka” nie może przesądzać o znieważaniu i nie jest obraźliwe. Tłumaczono to tym, iż słowo to języku potocznym jest określeniem członka grupy etnicznej Romów.

Stowarzyszenie Romów w Polsce nie zgadza się z tą decyzją i zdecydowało o zaskarżeniu decyzji prokuratury.

– „Z przykrością, ale bez zaskoczenia przyjęliśmy postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie publicznego znieważenia Wiktorii. Naszym zdaniem prokuratura uczyniła niewiele, by znaleźć i ukarać sprawców rasistowskich czynów” – powiedział prezes organizacji Roman Kwiatkowski w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz