Home Kategorie News Od dzisiaj policja sprawdza maseczki w samochodach. Mandat może zaskoczyć wielu z nas.
57.48K

Od dzisiaj policja sprawdza maseczki w samochodach. Mandat może zaskoczyć wielu z nas.

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj policja sprawdza maseczki w samochodach. Można dostać nawet 500 zł mandatu lub karę administracyjną od sanepidu.

Policja zapowiedziała, że w związku z weekendem majowym, będzie baczniej przyglądać się podróżującym po polskich drogach.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Maseczki trzeba używać podczas podróży środkami komunikacji publicznej, motocyklem, rowerem, skuterem, hulajnogą oraz samochodem. Jednak w tym ostatnim przypadku wielu kierowców i pasażerów ma wątpliwości.

Minister Szumowski informował, że nie ma obowiązku zakładania maseczki w prywatnym samochodzie. Tymczasem, zgodnie z informacją od przedstawiciela Komendy Głównej Policji – od dziś, podczas kontroli drogowej, policjanci będą sprawdzać także respektowanie zasad związanych z przemieszczaniem się w okresie pandemii, w tym używania maseczek. Wzmożone kontrole są oczywiście związane z majowym weekendem i będą obowiązywać od 30 kwietnia do 3 maja. Zatem zakładać, czy nie zakładać?

Maski są obowiązkowe w ramach komercyjnego przewozu osób oraz w prywatnym samochodzie, jeśli jadą nim osoby sobie obce, tzn. inne niż wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące.

Jak poinformowała Komenda Główna Policji, od 30 kwietnia do 3 maja każdemu kierowcy na polskich drogach przyglądać się będzie ponad 4 tys. funkcjonariuszy. Podczas kontroli drogowej, policjanci oprócz badania trzeźwości, stanu technicznego pojazdu itd., zweryfikują też stosowanie się do zasad związanych z pandemią.

Warto wiedzieć, że podczas legitymowania funkcjonariusz może żądać odkrycia nosa i ust. KGP zapewnia, że mandaty za brak maseczki będą ostatecznością, ale nie są wykluczone. W przypadku konsekwentnego ignorowania zasad, mandat wyniesie 500 zł, możliwa jest również kara administracyjna w wysokości od 5 do 30 tys. zł.

– „Nikt nie chce nastawać na portfele kierowców. Apelujemy o rozsądek. Najprostszym sposobem do utrzymania swoich finansów na poziomie nieuszczuplonym o ewentualny mandat jest jazda zgodna z przepisami” – mówi przedstawiciel KGP.

Wyszczuplanie systemem Exilis
Wyszczuplanie systemem Exilis
119,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Redukcja tkanki tłuszczowej systemem Exilis na wybrane partie ciała od 119 zł w Dream Beauty Clinic w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
69
Wow
Wow
16
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
49

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz