Home Kategorie Poruszające Nie żyje 16-letnia Kornelia. Bestialsko zamordowali ją koledzy.

Nie żyje 16-letnia Kornelia. Bestialsko zamordowali ją koledzy.

Konstancin: nie żyje 16-letnia Kornelia, która byłą poszukiwana od 11 lutego. W niedzielę około 14:00 w lesie niedaleko Konstancina, przechodzień natknął się na zwłoki młodej kobiety…

Poszukiwania 16-latki trwały od 11 lutego. Po raz ostatni dziewczynę widziano około 20:00 na osiedlu Grapa w Konstancinie. Kornelia miała się spotkać z koleżanką, ale ślad po niej zaginął.

Według tvp.info, w trakcie śledztwa udało się ustalić, że w dniu zaginięcia Kornelia miała jeździć samochodem z jakimś mężczyzną. Podejrzenia padły też wobec chłopaka nastolatki, do którego w dniu zaginięcia dziewczyna miała wysłać wiadomość o treści „z nami koniec”.

Nikt chyba jednak nie przypuszczał, jak tragiczny finał będą miały te poszukiwania.

W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana na czarno i miała na sobie czarną kurtkę.

W niedzielę 26 kwietnia około godz. 14, spacerowicz zauważył wystający spod liści fragment tej kurtki. Mężczyzna natychmiast wezwał pomoc. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna, prokurator i technicy kryminalistyki.

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Odnalezione w lesie zwłoki to 16-letnia Kornelia z Piaseczna.

Według ustaleń, w dniu zaginięcia, gdy zrozpaczona rodzina zaczęła szukać dziewczyny, Kornelia była już martwa.

16-latka została zamordowana w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie w gminie Konstancin-Jeziorna. Ciało dziewczyny leżało w płytkim dole, przykryte gałęziami. Było już w fazie rozkładu, ale rodzina rozpoznała po ubraniach, że to ciało Kornelii.

Według prokuratury za zabójstwo Kornelii odpowiadają 25-letni Patryk B. i 16-letnia Martyna M. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

W środę na terenie, gdzie znaleziono ciało nastolatki, odbyła się wizja lokalna. Uczestniczył w niej Patryk B. i jego dziewczyna Martyna M. – rówieśniczka i koleżanka zamordowanej. Podczas wizji lokalnej Patryk B. pokazywał na manekinie, co robił z Kornelią, a następnie na miejsce przybyła Martyna M., która relacjonowała, co wydarzyło się tego dnia.

– „Pokrzywdzona zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia” – podała prokurator Mirosław Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Niewykluczone, że w sprawę zamieszanych było więcej znajomych nastolatki. Początkowo zatrzymano siedem młodych osób, w tym trzy nieletnie.

Patryk B. został na razie aresztowany na 3 miesiące. Koleżanka Kornelii trafiła do schroniska dla nieletnich, również na trzy miesiące. Możliwe, że będzie odpowiadać przed sądem jak dorosła.

– „(…) Sąd podzielił stanowisko prokuratora, że istnieją podstawy pociągnięcia nieletniej do odpowiedzialności na zasadach określonych w Kodeksie karnym” – poinformował prokurator.

Śledczy nie ujawniają motywu zbrodni i wstrzymują się od komentowania śledztwa. Nieoficjalnie w sprawie pojawiają się wątki zazdrości o chłopaka, mówi się również o „młodzieżowych porachunkach”.

Lifting i laminacja rzęs
Lifting i laminacja rzęs
79,99 zł
2 dni
do końca oferty!
Lifting i laminacja rzęs (79,99 zł) z henną i olejkiem (99,99 zł) w Studiu Makijazu Permanentnego Asami w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
66
Zły
Zły
38

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz