Home Kategorie News Żeby wejść do sklepu w galerii handlowej trzeba mieć specjalną aplikację?
11.18K

Żeby wejść do sklepu w galerii handlowej trzeba mieć specjalną aplikację?

Aplikacja ProteGO Safe ma ułatwić walkę z pandemią. Dzięki niej będziemy mogli sprawdzić czy mieliśmy kontakt z osobą zakażoną.

ProteGO Safe to aplikacja stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji. Dostępna jest na urządzenia z Androidem. Głównym założeniem jest pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Zadaniem aplikacji będzie zbieranie danych o położeniu jego użytkownika. To ma ułatwić unikanie osób zakażonych lub posiadających objawy.

W ProteGO Safe można także przeprowadzić test oceny ryzyka. Ponadto znajdziemy tam:

  • porady dotyczące przestrzegania wytycznych,
  • co należy zrobić, gdy odczuwamy któryś ze symptomów (kaszel, gorączka, ból mięśni),
  • dziennik zdrowia,
  • bazę numerów alarmowych oraz szpitali zakaźnych w Polsce.

Aplikacja daje nam zatem szereg przydatnych narzędzi powiązanych z pandemią COVID-19.

4 maja rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki. Działalność wznowią m.in. galerie handlowe. Będą one działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Dlatego też rząd tym bardziej zachęca do instalowania aplikacji, bo umożliwia ona wejście do obiektu nawet, jeśli przekroczony jest limit klientów.

– „Dopuszczalne jest jednoczesne wpuszczenie do danego obiektu o 10% wyższej liczby osób o ile ponadnormatywne osoby posiadają aplikację ProteGO Safe. Takie osoby w razie braku wolnych miejsc w sklepie/lokalu nie otrzymują przywilejów jeśli chodzi o stanie w kolejkach.”

Rząd apeluje także, aby użytkownicy aplikacji mogli otrzymać rabaty bądź zniżki:

To może Cię zainteresować:  Zamachy terrorystyczne w Tunezji. Są ranni.

– „Zalecanie, na przykład poprzez zniżki lub materiały promocyjne, pracownikom i klientom korzystania z aplikacji ProteGO Safe.”

W jaki sposób zaplanowano weryfikacje osób, które będą posiadały aplikację? Należy przygotować urządzenie przy wejściu do sklepu:

– „Umieszczenie przy wejściu do obiektu urządzenia z zainstalowaną aplikacją ProteGo Safe w celu zarejestrowania przez urządzenie klienta, będącego użytkownikiem aplikacji wchodzącego do obiektu. W wypadku braku możliwości wystawienia takiego urządzenia – wydrukowanie kodu QR wygenerowanego z aplikacji ProteGO Safe do zeskanowania przez wchodzących klientów.”

Jeżeli chodzi o ochronę danych osobistych, to autorzy aplikacji zapewniają pełną anonimowość i bezpieczeństwo danych.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz