Home Kategorie News Maseczki sprowadzone z chin są „bezużyteczne”. Możemy je wyrzucić do kosza?
6.06K

Maseczki sprowadzone z chin są „bezużyteczne”. Możemy je wyrzucić do kosza?

Chińskie maseczki sprowadzone do Polski na pokładzie An-225 nie mają żadnych certyfikatów. Tak twierdzi „Gazeta Wyborcza”. KGHM odpiera zarzuty.

Mowa o maseczkach, które niedawno przyleciały do Polski. Spór krąży wokół certyfikatów nadawanych towarom z Chin. Gazeta Wyborcza donosi, że środki ochrony osobistej z tego kraju są niesprawdzone. Wyborcza utrzymuje, że produkty nie mają certyfikatów, a jeśli już są, to zostały podrobione. Te rewelacje pochodzą z dokumentu, do którego udało się dotrzeć dziennikarzom. Cytują fragment pisma:

– „Niniejszy certyfikat jest jedynie powiadomieniem o zarejestrowaniu wyrobu medycznego. Nie stanowi on żadnych gwarancji i nie może być podstawą jakichkolwiek oświadczeń ani gwarancji.”

Wyborcza negatywnie ocenia przygotowanie Polski do pandemii przez rząd PiS. Skuteczność chińskich maseczek została zakwestionowana w innych krajach Europy. Jednak USA z kolei dopuściło ich obrót na swoim terenie.

KGHM natychmiast zareagowało na publikację Wyborczej. W oświadczeniu firma zapewnia o autentyczności opublikowanych przez prezesa certyfikatów:

To może Cię zainteresować:  W Krakowie rusza sieć automatów z maseczkami ochronnymi.

– „W czwartek 30 kwietnia 2020 roku w Gazecie Wyborczej ukazał się tekst pod tytułem: „Maseczki z Chin na śmietnik”. Autor posługuje się licznymi manipulacjami i oszczerstwami. Twierdzi także, że maski sprowadzone z Chin są „bezużyteczne”. Wstępujemy na drogę sądową, przekazując odpowiedni pozew Gazecie Wyborczej.”

Marcin Chludziński prezes zarządu, KGHM Polska Miedź, osobiście postanowił odeprzeć zarzuty GW. Na swoim Twitterze napisał:

– „Coraz bardziej kłamliwe teksty, jutro okaże się, że w naszych kopalniach wyzyskujemy dzieci, a za dwa dni że reptilianie opanowali świat. Pozew pozostał.”

Natomiast na portalu społecznościowym KGHM czytamy:

– „Kolejny #FakeNews „Gazety Wyborczej”. Przez niewiedzę i brak rzetelności – „GW” wprowadza Polaków w błąd. Nie będzie oświadczeń, wyślemy pozew.
Maseczki już pomagają w walce z #koronawirus, ich jakość jest potwierdzona badaniami. Hejt nie zatrzyma pomocy dla polskich szpitali.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz