Home Kategorie News Pracownik firmy kompletującej pakiety wyborcze zakażony koronawirusem. Wydano specjalne oświadczenie.
5.43K

Pracownik firmy kompletującej pakiety wyborcze zakażony koronawirusem. Wydano specjalne oświadczenie.

U mężczyzny zatrudnionego w EDC Expert Direct Communication wykryto koronawirusa. Firma odpowiada za kompletowanie pakietów wyborczych i drukowanie kopert.

6 kwietnia Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie odbędą się drogą korespondencyjną.

Mateusz Morawiecki zlecił przygotowanie do wyborów korespondencyjnych dwóm publicznym spółkom: Poczcie Polskiej i Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Z kolei obydwie spółki część zadań przekazały prywatnym podwykonawcom. Jedną z nich jest firma EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa trybunalskiego.

To może Cię zainteresować:  Ogromny pożar wybuchł w nocy w znanej na całym świecie fabryce mebli.

W czwartek zarząd EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, potwierdził:

– „28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu.”

Informację poświadczyła również dr n. med. Urszula Sztuka-Polińska z łódzkiego sanepidu, w liście do senatora PO Krzysztofa Brejzy.

Pracownik z koronawirusem trafił do szpitala, a kwarantannie zostały poddane osoby z którymi miał kontakt wraz z rodzinami. A jak zapewnia w oświadczeniu firma kompletująca pakiety:

– „Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników.”

Firma, w której pracuje zakażony mężczyzna, zajmuje się drukowaniem kopert i łączeniem ich wraz z kartą wyborczą w jeden pakiet.

To może Cię zainteresować:  Płaca minimalna ma wzrosnąć. Minister Rafalska podała konkretną kwotę.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz