Home Kategorie News Popularna sieciówka zamyka 40 sklepów. To koniec pewnej epoki.
21.98K

Popularna sieciówka zamyka 40 sklepów. To koniec pewnej epoki.

Jedna z największych sieci handlowych podjęła decyzję o odstąpieniu od umów najmu w galeriach handlowych. O szczegółach poinformowano w oświadczeniu.

Wielki wybór płyt, książek, filmów, gier, akcesoriów, prasy itd. – tak w skrócie można opisać asortyment Empiku. Największa sieć sprzedaży produktów kultury i rozrywki w Polsce oraz lider w kategoriach wydawniczych, po prawie 30 latach przekazała smutną wiadomość. W maju zamknięte zostanie 40 sklepów.

Na razie podjęto decyzję o zamknięciu salonów działających na terenie galerii handlowych. Grupa Empik prognozuje, że ze względu na stan pandemii koronawirusa, która może potrwać przez kilkanaście miesięcy, klienci będą omijać tego typu punkty szerokim łukiem.

– „Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja. Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną” – czytamy w komunikacie sieci.

Nie oznacza to jednak zamknięcia sklepów stacjonarnych zlokalizowanych poza galeriami. Mimo iż przyszłość stoi pod znakiem zapytania, pewne jest, że marka rozbudowuje swoją działalność w sieci. Sprzedaż online cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.

– „Już teraz Empik notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w 2019 zbliżył się do 40% obrotów, a w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze.”

O odstąpieniu umów najmu na około 30 proc. łącznej powierzchni sklepów w galeriach handlowych poinformowała spółka LPP, właściciel m.in. marek odzieżowych Mohito, Reserved i Cropp.

Z początkiem maja działalność wznawiają za to sklepy CCC oraz H&M i Zara w wybranych punktach.

Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna
59,00 zł
230,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna z zaświadczeniem MEN i dyplomem za 59 zł z Centrum Rozwoju Personalnego 

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz