Home Kategorie Zdrowie Czy dzieci zarażają koronawirusem dorosłych? Zaskakujące ustalenia lekarzy.

Czy dzieci zarażają koronawirusem dorosłych? Zaskakujące ustalenia lekarzy.

Brytyjscy pediatrzy na podstawie badań statystycznych stwierdzili, że dzieci nie stanowią zagrożenia dla dorosłych. To zupełnie inne ustalenia, niż te, o których mówiono od kilku tygodni.

Dotychczas lekarze zalecali, aby ograniczać kontakty dzieci z rówieśnikami, a szczególnie z osobami starszymi. Jak argumentowano, najmłodsi są często bezobjawowymi nosicielami i również mogą zarażać koronawirusem. Teraz jednak brytyjscy pediatrzy na podstawie badań statystycznych stwierdzili, że dzieci nie są zagrożeniem dla dorosłych.

Daniel Koch to szwajcarski lekarz i pracownik federalny. Na ostatniej konferencji prasowej w Bernie zaprzeczył dotychczasowym ustaleniom, jakoby najmłodsze pokolenie miało zarażać dorosłych. Według niego, dzieci nie tylko rzadko chorują na COVID-19, ale też nie posiadają receptorów, dzięki którym mogłyby zarażać starszych.

To może Cię zainteresować:  Urodziła się ze zdeformowaną twarzą. Nie uwierzysz, jak wygląda po 4 latach.

Początkowo brytyjscy pediatrzy nie zgodzili się z tym stwierdzeniem. Russell Viner, prezes Królewskiego Stowarzyszenia Pediatrów zalecił nawet, aby dorośli nie sugerowali się ustaleniami szwajcarskich naukowców. Według niego, nie istnieją wystarczające dowody na poparcie takich wniosków.

Jak jednak podaje „Mirror”, brytyjscy lekarze skonsultowali się z zespołami badawczymi, aby sprawdzić, czy ustalenia szwajcarskich naukowców znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Okazuje się, że przypadków, gdy dzieci zaraziły dorosłych COVID-19 jest bardzo mało. Wspomniany serwis zacytował przedstawiciela Królewskiego Stowarzyszenia Pediatrów:

– „W szczególności komisja złożona z przedstawicieli z Chin i WHO nie mogła przypomnieć sobie przypadków, […] gdy nastąpiło przeniesienie choroby z dziecka na dorosłego.”

Do powyższych ustaleń postanowił odnieść się doktor Alasdair Munro, który specjalizuje się w chorobach pediatrycznych. Jego zdaniem, dzieci rzeczywiście rzadziej chorują na COVID-19, a przebieg zarażenia jest mniej dotkliwy. Jak powiedział:

To może Cię zainteresować:  Krzysztof Jackowski przewiduje okropne rzeczy. Epidemia koronawirusa to dopiero początek?

– „Rola dzieci w przekazywaniu [choroby – przy. red.] pozostaje niejasna, ale wydaje się, że prawdopodobnie nie jest ona znacząca.”

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz