Home Kategorie Życie Tłumy ludzi na ulicach. Czy dojdzie do nawrotu epidemii?

Tłumy ludzi na ulicach. Czy dojdzie do nawrotu epidemii?

Tłumy ludzi na ulicach. Czy dojdzie do nawrotu epidemii?

Epidemia koronawirusa w Hiszpanii. Czy możliwy jest nawrót? Kilka dni temu po raz pierwszy od dłuższego czasu Hiszpanie mogli opuścić swoje domy w celach rekreacyjnych.

Kilka godzin spędzonych na świeżym powietrzu wystarczyło, aby ludzie zapomnieli o niebezpieczeństwie jakie im grozi. Zdjęcia spacerujących po ulicach tłumów szokują.

Hiszpania należy do czołówki krajów z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Dotychczas łączna liczba osób, u których potwierdzono SARS-CoV-2 przekroczyła 200 tys.

Niejednokrotnie mówiono o trudnej sytuacji jaka panuje w hiszpańskich szpitalach. Zdaje się jednak, że im dłużej trwa epidemia, tym bardziej ludzie oswajają się z sytuacją, a strach przed zakażeniem jest coraz mniejszy.

To może Cię zainteresować:  Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? Znamy oficjalne stanowisko.

Kilka dni temu w kraju zezwolono na wychodzenie z domu w celach rekreacyjnych. Tłumy ludzi zmęczonych siedzeniem w czterech ścianach natychmiast wylęgły na ulice. Niestety nikt nie dbał o zachowanie wymaganego dystansu.

Na ulicach i w parkach roiło się od spacerowiczów i biegaczy. Jedynie niewielki odsetek ludzi pamiętał, że zagrożenie nadal jest realne i należy zasłaniać twarz maseczkami. Wiele osób zapomniało, że pozwolenie na wychodzenie z domu nie oznacza pełnej swobody. Spacery i uprawianie sportu jest dozwolone wyłącznie od 6 do 8 i pomiędzy 20 a 22. Władze nie dały też zgody na korzystanie z niektórych obiektów publicznych.

Niedługo okaże się czy złagodzenie restrykcji było dobrym krokiem.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz