Home Kategorie News Rząd rozda bony o wartości 1000 zł na wakacje. Minister Emilewicz wyjaśnia komu się należą.
2.04K

Rząd rozda bony o wartości 1000 zł na wakacje. Minister Emilewicz wyjaśnia komu się należą.

Rząd rozda bony o wartości 1000 zł na wakacje. Minister Emilewicz wyjaśnia komu się należą.

Bony turystyczne 1000 plus. Temat ten wraca jak bumerang. Zmęczeni przedłużającą się izolacją domową ludzie zaczynają już planować wakacyjny wypoczynek.

Miesiąc temu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd planuje wdrożenie nowego programu. Tym razem Polacy mieliby otrzymać bony o wartości 1000 zł do wykorzystania na usługi branży turystycznej.

Do tej pory nie było jednak wiadomo komu przysługiwałyby dodatkowe pieniądze. Emilewicz po raz pierwszy powiedziała o programie na antenie Radia Maryja:

– „Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus w postaci bonów o wartości 1000 złotych, które klienci firm turystycznych będą mogli wydać na wycieczkę czy inne wydarzenie związane z turystyką.”

Aby ograniczyć straty, jakich obecnie doznaje branża turystyczna, wprowadzono nowe regulacje, które znalazły się w tzw. tarczy kryzysowej. Zgodnie z zasadami, klient nie może zażądać zwrotu pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną wcześniej niż po upływie 180 dni od momentu rozwiązania umowy.

To może Cię zainteresować:  36-letni Ukrainiec zasłabł w pracy. Szefowa wywiozła go do lasu i porzuciła.

Co więcej, zamiast gotówki otrzyma roczny voucher na inną imprezę turystyczną. Takie działanie ma na celu utrzymanie płynności finansowej firm z branży turystycznej. Z pewnością, nie każdemu spodoba się takie rozwiązanie. Osoby, które w międzyczasie zmieniły zdanie co do planów urlopowych i np. chcą skorzystać z usług innej firmy, będą zawiedzione.

Minister rozwoju apeluje do korzystania z voucherów zamiast zwrotów gotówkowych za turystyczne usługi niezrealizowane w czasie pandemii. Bony na to wyłoży państwo.

Zgodnie z ustawą, klient może wykorzystać voucher w ciągu roku od dnia, w którym miała odbyć się odwołana impreza.

Program 1000 plus obejmie:

  • Organizację wystaw i kongresów.
  • Działalność kulturalną, rozrywkową.
  • Rekreację, imprezy sportowe i plenerowe.

Planuje się też, że za kilka tygodni będą gotowe nowe rozwiązania w kwestii bonów turystycznych. Za pracę nad nimi jest odpowiedzialne Ministerstwo Rozwoju.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz