Home Kategorie Poruszające Zmarł 59-letni ratownik medyczny. „Przegrał walkę z koronawirusem”.

Zmarł 59-letni ratownik medyczny. „Przegrał walkę z koronawirusem”.

Nie żyje ratownik zakażony koronawirusem. Pracował w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. O śmierci 59-latka poinformował prezydent Radomia.

59-latek zmarł w piątek z powodu powikłań wywołanych koronawirusem. W mediach społecznościowych pożegnali go przyjaciele, rzeczniczka placówki, gdzie pracował oraz prezydent Radomia.

Wpis ukazał się na oficjalnym profilu internetowym prezydenta miasta:

– „Dziś odszedł ratownik medyczny, kierowca Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Przegrał walkę z koronawirusem. Łączę się w bólu z rodziną i deklaruję, że nie pozostaną bez wsparcia.”

Pracownicy Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ciepło i z życzliwością wspominają zmarłego ratownika. Jak napisała rzeczniczka placówki, Elżbieta Cieślak, przepracował tam wiele lat:

To może Cię zainteresować:  Minister wygadała się przed kamerami. Niektóre nowe zakazy mogą z nami zostać na zawsze.

– „Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci (…) ratownika medycznego i kierowcy w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – długoletniego, niezwykle oddanego pacjentom ratownika. Odszedł na wieczny dyżur. Z rodziną Zmarłego łączymy się w bólu.”

59-letni ratownik w tym roku miał iść na emeryturę…

Zmarły w piątek ratownik jest trzecią ofiarą śmiertelną Covid-19 wśród personelu medycznego w regionie radomskim. Dwa tygodnie temu walkę z koronawirusem przegrał 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, a pod koniec kwietnia zmarła 59-letnia pielęgniarka pracująca w kozienickim szpitalu zakaźnym.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz