Home Kategorie News Niepokój i problemy z koncentracją. IMGW wyjaśnia, dlaczego dzisiaj mamy złe samopoczucie.
4.52K

Niepokój i problemy z koncentracją. IMGW wyjaśnia, dlaczego dzisiaj mamy złe samopoczucie.

Niepokój i problemy z koncentracją. IMGW wyjaśnia, dlaczego dzisiaj mamy złe samopoczucie.

IMGW ostrzega: wtorkowe warunki atmosferyczne mogą źle wpływać na samopoczucie człowieka. Wieczorem na wschodzie i południu Polski możemy spodziewać się przymrozków.

We wtorek w niemal całym kraju utrzymywać się będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Na południu, w centrum i na wschodzie w ciągu dnia spodziewać należy się opadów.

Temperatura w ciągu dnia będzie się wahać od 11 stopni na północnym zachodzie do 18 stopni na wschodzie. Najchłodniej będzie w górach. Tam termometry wskażą 10 stopni.

Wiatr słaby – do 55 km/h. W górach śnieg. Lokalnie na zachodzie pojawią się burze. Prognozowane opady do 15 mm na wschodzie i południowym wschodzie. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm, a w Tatrach nawet do 10 cm.

To może Cię zainteresować:  Wiemy kiedy spadnie pierwszy śnieg. Szykujcie się na zabójcze mrozy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące przymrozków. Alerty obowiązują w województwach podlaskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. W nocy z wtorku na środę temperatura może spaść do -1 stopnia, a przy gruncie do -2 i -3 stopni.

To może niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie osób wrażliwych na zmiany pogody. Mogą one odczuwać dolegliwości bólowe. Jak czytamy na stronie IMGW:

– „Porywisty wiatr, a także wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym (…) związany z istotnym ochłodzeniem, będą działały pobudzająco, u wielu osób wywołując trudności z koncentracją uwagi, a u osób wrażliwych na bodźce pogodowe, także niepokój.”

W najbliższych dniach spodziewać się można rozpogodzenia. Z wtorku na środę mają ustać deszcze, choć przelotne opady pojawiać się będą w niektórych regionach Polski. W środę więcej przejaśnień.

To może Cię zainteresować:  Lato nie będzie spokojne. Mroczna wizja Krzysztofa Jackowskiego na najbliższe miesiące.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz