Home Kategorie Ludzie Nie żyje członek legendarnego zespołu. Wykryto u niego koronawirusa.

Nie żyje członek legendarnego zespołu. Wykryto u niego koronawirusa.

Nie żyje Dave Greenfield. Brytyjski muzyk i członek legendarnego „The Stranglers” zmarł w wieku 71 lat. Potwierdzono u niego koronawirusa.

Dave Greenfield grał na keyboardzie od końca lat 60. W 1975 roku dołączył do zespołu „The Stranglers”. Był współautorem jednego z największych przebojów grupy – „Golden Brown”. Piosenka trafiła na album „La Folie” z 1981 roku.

Greenfield udzielał się też jako tekściarz, wokalista i kompozytor. Tego lata zespół „The Stranglers” miał wyruszyć w pożegnalną trasę koncertową. Plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

Legendarny muzyk miał problemy z serce, stąd od pewnego czasu był hospitalizowany. Po wykonaniu testów wykryto u niego koronawirusa. Pomimo opieki medyczne, nie udało się go uratować. Greenfield zmarł 3 maja z powodu powikłań wywołanych przez COVID-19. Miał 71 lat. Pozostawił żonę.

Smutną informację o śmierci muzyka przekazali w mediach społecznościowych członkowie „The Stranglers”. W poście na facebooku czytamy:

– „Dave był kochaną, przyjacielską i ekscentryczną osobą, która zawsze znalazła czas na rozmowę.”

Na oficjalnej stronie zespołu, głos na temat kolegi zabrał też basista grupy Jean-Jacques Burnel:

To może Cię zainteresować:  Ktoś wyrzucił na śmietnik walizkę. Teraz całe miasto chce znaleźć tę osobę, aby zapłaciła za to, co było w środku

– „Wieczorem w niedzielę 3 maja odszedł mój wieloletni przyjaciel i kolega z zespołu, geniusz muzyczny – Dave Greenfield. Został jedną z ofiar pandemii panującej w 2020 roku. Wszyscy członkowie The Stranglers są zrozpaczeni tą wiadomością. Przesyłamy najszczersze kondolencje jego żonie, Pam.”

Kolegę z zespołu pożegnał również były frontman „The Stranglers”, High Cornwall. Opublikował wzruszający post na swoim Twitterze:

– „Jest mi niezmiernie przykro z powodu śmierci Dave’a Greenfielda. Sprawiał, że różniliśmy się od wszystkich innych kapel punkowych. Jego umiejętności muzyczne i łagodny charakter zwróciły zespół w ciekawym kierunku.”

Dave Greenfield i perkusista Jet Black wspólnie napisali muzykę do jednego z największych hitów „The Stranglers”, czyli „Golden Brown”. Black pożegnał się z przyjacielem tymi słowami:

– „Straciliśmy – jak i cały świat – drogiego przyjaciela i muzycznego geniusza. Dave był całkowicie naturalny w swojej muzyce. Razem niezliczoną ilość razy objechaliśmy cały świat i było jasne, że Dave’a uwielbiały miliony. Ogromny talent, wielka strata. Bardzo go brakuje.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz