Home Kategorie Ludzie Zobacz jak mieszka Krzysztof Rutkowski. Były detektyw osobiście zaangażował się w projekt i wystrój wnętrz.
14.44K

Zobacz jak mieszka Krzysztof Rutkowski. Były detektyw osobiście zaangażował się w projekt i wystrój wnętrz.

Jak mieszka detektyw Rutkowski? To była miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy słynny detektyw zobaczył dom w surowym stanie, wiedział, że chce tam zamieszkać.

Żadną tajemnicą nie jest, że Rutkowski uwielbia otaczać się luksusem. Dom detektywa w Aleksandrowie Łódzkim to przepiękna willa. Projektował ją jeszcze w 2002 roku. Na zewnątrz znajdziemy basem i kilka luksusowych aut, a w środku meble w większości zaprojektowane przez samego… Rutkowskiego. We wnętrzu dominuje chłodna elegancja, minimalizm i brak przepychu.

Dom ma powierzchnię 480 metrów kwadratowych. Rutkowski osobiście angażował się w projekt i wystrój wnętrz. Dzięki temu stworzył miejsce, w którym czuje się dobrze.

Jak mówi Rutkowski w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim:

– „Kuchnia, schody, salon to moje dzieło. Fotele są sygnowane moim nazwiskiem. Projektowałem je w 2002 roku, a wciąż zachowują walor nowoczesności. Fotele powstały w dwa tygodnie.”

I dodaje:

– „Domu szukałem przez pół roku. Widziałem ich wiele. Większość z nich była w fatalnym otoczeniu. Ten jest wyjątkowy. Nie chciałbym mieszkać w innym miejscu.”

W salonie detektywa znajdują się dwa złote fotele, które wyglądają niczym trony. Rutkowski dostał je od Cyganów w ramach podziękowania za uratowanie syna, który został porwany. Cyganie zostawili też obrazek przedstawiający Chrystusa z barankiem. Ten wisi przy wyjściu na taras.

Inny podarunek to obraz ukraińskiego malarza, który chciał odwdzięczyć się za pomoc w odzyskaniu dziecka.

Centralnym punktem salonu jest zestaw kina domowego imponujących rozmiarów. Poza tym wnętrze jest raczej minimalistyczne i chłodne, widać, że w dużej mierze urządzone przez mężczyznę. Ponoć Maja, obecna partnerka Rutkowskiego, próbuje wprowadzać zmiany i nadać wnętrzu więcej przytulnych, kobiecych elementów.

To może Cię zainteresować:  Rutkowski chce unieważnić ślub po to, aby wziąć kolejny. „Nawet w Niebie będziemy razem”.

Jak przekonuje Rutkowski:

– „Nie szukałem tu ciepła, to ja daję ciepło temu domowi.”

Przy basenie, przy którym znajdują się meble nie pasujące stylem do reszty (są bardziej oldschoolowe), detektyw często przyjmuje swoich gości.

Ponoć sercem każdego domu jest kuchnia. Tak też jest w willi Rutkowskiego. Były detektyw twierdzi, że kiedy gotuje, myślami jest w pracy.

– „Gdy gotuję, myślami jestem przy moich akcjach. Kroję na przykład marchewkę i obmyślam przygotowania poważnych interwencji. Odkładam na bok telefony, nic innego mnie wtedy nie interesuje.”

Rutkowski żartuje, że w jego lodówce i zamrażarce można znaleźć zapasy na najbliższe pół roku. Przy okazji udowadnia, że nawet twardziel nadal jest małym synkiem w oczach ukochanej mamy.

W spiżarni obok kuchni detektyw trzyma słoiki od mamy, a nad okapem już 2 lata temu położył jemiołę, również od mamy.

Jak opisuje Dziennik Łódzki, łazienka Rutkowskiego, która znajduje się tuż obok sypialni, ma wielkość niejednego M1 w bloku. W sypialni czekają walizki, przygotowane na wypadek nagłej podróży.

Przy łóżku wisi kolejny prezent – tym razem różaniec od znajomego księdza. Obok niego, na szafce nocnej, detektyw trzyma książkę i… rewolwer.

Trzeba przyznać, że Rutkowski pomyślał o zabezpieczeniu zarówno fizycznym, jak i duchowym.

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz