Home Kategorie News Niespodziewany pomysł rządu. Chcą wprowadzić „tymczasowe zwolnienia z pracy”.
19.84K

Niespodziewany pomysł rządu. Chcą wprowadzić „tymczasowe zwolnienia z pracy”.

Niespodziewany pomysł rządu. Chcą wprowadzić „tymczasowe zwolnienia z pracy”.

Polski rząd od dwóch miesięcy walczy nie tylko z epidemią. Niestety koronawirus doprowadza do kryzysu gospodarczego, a ludzie masowo zaczynają tracić pracę.

Rząd stara się stopniowo odmrażać gospodarkę, aby kryzys nie mógł się pogłębiać. Los mniejszych przedsiębiorców i zwykłych pracowników stanął pod znakiem zapytania, a wiele firmy już kilka tygodni po wybuchu epidemii było zmuszonych do zawieszenia lub całkowitego zamknięcia działalności. Władze szybko podjęły decyzję o wprowadzeniu tzw. tarczy antykryzysowej. Mimo to pojawił się wstępny plan na „tymczasowe zwolnienia”.

W rozmowie z „Sygnałami Dnia” Polskiego Radia, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, skomentowała pogłębiające się bezrobocie w kraju. W ciągu jednego miesiąca ilość osób pozbawionych pracy bardzo wzrosła, ale na ten moment „nie ma sensu szacowania stopy bezrobocia na koniec roku”.

– „W kwietniu przybyło około 58 tys. osób bezrobotnych, czyli dziś mamy w Polsce około 960 tysięcy osób bez pracy. Mówienie dziś, że będzie 1,5 mln bezrobotnych na koniec roku, czy może mniej, dziś nie ma sensu” – mówiła w “Sygnałach Dnia”, cytowana przez Money.pl, Marlena Maląg.

To może Cię zainteresować:  9 zadziwiających faktów o naszej planecie. A moglibyśmy uważać, że wiemy o niej wszystko!

Jak przypomina portal, w ramach tarczy antykryzysowej, do firm przekazano już ponad 5 mld zł. Ponadto, Polacy złożyli w tej sprawie już ponad 2,8 mln wniosków.

Minister rodziny powiedziała też o planach rządu dotyczących podniesienia zasiłku dla bezrobotnych oraz „tymczasowych zwolnień”. Maląg podkreśliła, że władze nadal pracują nad jak najlepszym dla Polaków rozwiązaniem. Dzięki tymczasowym zwolnieniom na okres 3 miesięcy, pracownik mógłby w międzyczasie skorzystać np. z dodatku solidarnościowego, a później wrócić na stanowisko.

– „Chcemy wprowadzić dodatkowy instrument: zawieszenie stosunku pracy. To jedna z form, nad którą pracujemy. Konkrety powinny pojawić się w najbliższym czasie” – mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, cytowana przez Money.pl.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
40

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz