Home Kategorie News Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Minister zdrowia wydał oficjalne stanowisko.
43.27K

Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Minister zdrowia wydał oficjalne stanowisko.

Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Minister zdrowia wydał oficjalne stanowisko.

Szczepionka na koronawirusa jest obecnie chyba jedną z najbardziej pożądanych rzeczy na świecie. Naukowcy w pocie czoła pracują nad stworzeniem szczepionki, które zapobiegnie rozwijaniu się SARS-CoV-2

Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie, czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa w Polsce.

W ramach walki z pandemią polski rząd, tak jak wiele innych państw, wprowadził specjalne obostrzenia i restrykcje, które mają na celu zahamowanie ekspansji SARS-CoV-2 na terenie Polski. Niestety całkowite zlikwidowanie zagrożenia spowodowanego przez wirusa nastąpi dopiero wtedy, gdy w powszechnym obiegu pojawi się szczepionka.

Mimo iż naukowcy z całego świata prowadzą intensywne badania w celu wyprodukowania skutecznej szczepionki, na efekt tych prac musimy jeszcze trochę poczekać. Najbardziej optymistyczna wersja zakłada, że szczepionka pojawi się w obiegu za rok. To jednak mało prawdopodobne.

To może Cię zainteresować:  To on zamordował 10-letnią Kristinę? Pojawił się trop, który na to wskazuje.

Dziennikarze jednak już teraz postanowili zapytać polskiego ministra zdrowia o to, czy rząd planuje wprowadzić obowiązek zaszczepienia się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

– „Wszystko zależy od tego, jaka to będzie szczepionka i jakie będą wyniki testów i efekty badań klinicznych” – odpowiedział w programie WP „Koronawirus” Łukasz Szumowski.

Minister zaznaczył, że „mówienie o powszechnym obowiązku jest przedwczesne i takiej decyzji na razie nie ma”. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać w kraju sytuacja w momencie pojawienia się szczepionki na koronawirusa w obiegu i jak ona będzie działać. Łukasz Szumowski podzielił się jednak swoimi wstępnymi przewidywaniami.

– „Można sobie wyobrazić, że w pierwszej kolejności będziemy ją proponować osobom najbardziej narażonym, a później reszcie społeczeństwa” – powiedział Łukasz Szumowski.

Twoja reakcja?

Super
Super
26
Ha ha
Ha ha
91
Wow
Wow
17
Smutny
Smutny
35
Zły
Zły
197

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz