Home Kategorie Poruszające Ma tylko 6 lat, a już został bohaterem. Kacper uratował życie swojej mamie.

Ma tylko 6 lat, a już został bohaterem. Kacper uratował życie swojej mamie.

6-latek dzięki szybkiej reakcji ocalił swoją matkę. Kacper po tym, jak kobieta straciła przytomność, zaalarmował odpowiednie służby, przyczyniając się do uratowania jej życia.

Z relacji funkcjonariuszy pomorskiej komendy powiatowej dowiadujemy się, że chłopak nie stracił zimnej krwi i po tym, jak zobaczył nieprzytomną 37-latkę, zadzwonił pod 112 oraz zgłosił całe zajście odpowiednim służbom.

– „6-letni Kacper uratował życie swojej mamie. Dzięki temu służby mogły na czas udzielić pomocy 37-latce” – czytamy w komunikacie malborskiej policji.

Chłopiec usiłował najpierw dodzwonić się do taty, ale gdy ten nie odbierał, Kacper zadzwonił pod numer alarmowy.

– „Mama ciągle mdleje, leży na podłodze. (…) Mam 6 lat, jestem Kacper” – mówił w rozmowie z dyżurnym. Warto dodać, że 6-latek bardzo uważnie słuchał i wykonywał polecenia dyspozytora.

To może Cię zainteresować:  50-latek udawał swoją partnerkę na kwarantannie. To, co wymyślił nie mieści się w głowie.

– „Natychmiast pod wskazany adres przyjechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Na miejscu zastali małego Kacpra i jego leżącą na podłodze mamę. Okazało się, że 37-latka ma problemy kardiologiczne. Ratownicy zabrali kobietę do szpitala. Policjanci ustalili, że kiedy mama zemdlała, 6-latek był z nią sam w domu” – przekazują przedstawiciele Policji.

Szef miejscowej komendy policji postanowił uhonorować małego bohatera za wzorową postawę. Kacper otrzymał specjalny dyplom. W związku z tym, że chłopiec od września rozpoczyna naukę w szkole podstawowej, otrzymał też wyposażony w całą wyprawkę plecak.

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz