Home Wideo Wpadka podczas debaty prezydenckiej w TVP. Zegar obcinał czas kandydatom.

Wpadka podczas debaty prezydenckiej w TVP. Zegar obcinał czas kandydatom.

Wpadka podczas debaty prezydenckiej w TVP. Zegar obcinał czas kandydatom.

Internauci zauważyli, że podczas debaty prezydenckiej organizowanej przez TVP zegar, który odmierzał czas, ucinał sekundę. O co chodzi?

Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja. Termin nadal wzbudza sporo kontrowersji ze względu na pandemię koronawirusa. Kadencja obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020.

Wybory mogą zakończyć się w pierwszej turze. Jeśli jednak żaden ze startujących kandydatów nie uzyska minimum połowy głosów, odbędzie się druga tura, w której pozostanie dwóch kandydatów z największym poparciem. Ponowne głosowanie miałoby odbyć się 24 maja 2020.

W TVP odbyła się debata, podczas której kandydaci odpowiadali na pytania. Internauci zauważyli jednak coś niepokojącego z zegarem, który odmierzał czas podczas wypowiedzi poszczególnych kandydatów.

Formuła debaty jest taka, że prowadzący zadaje uczestnikom po pięć pytań, które dotyczą polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa, a każdy z kandydatów ma minutę na udzielenie odpowiedzi. Oglądający zauważyli, że zegar odliczający czas u kandydatów „przeskakuje” o sekundę. Dzieje się tak w przypadku wszystkich polityków, także urzędującego prezydenta. Udało się to uchwycić kilku użytkownikom Twittera, którzy nie omieszkali opublikować swoich spostrzeżeń.

Po debacie kandydatów, która się obyła w TVP, pojawiło się ogłoszenie w sprawie tegorocznych wyborów. Wspólne oświadczenie wydali Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński. Wybory zostaną przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą.

To może Cię zainteresować:  Szymon Hołownia będzie kandydował na prezydenta? Nowe doniesienia.

– „W trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym” – napisano.

– „Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji” – napisano na profilu PiS.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz