Home Kategorie Życie Do kiedy musimy nosić maseczki? Minister Szumowski nie pozostawia złudzeń.
15.92K

Do kiedy musimy nosić maseczki? Minister Szumowski nie pozostawia złudzeń.

Do kiedy musimy nosić maseczki? Minister Szumowski nie pozostawia złudzeń.

16 kwietnia zaczął obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wielu Polaków podchodzi do maseczek bez entuzjazmu. Stąd też pojawiają się pytania do kiedy należy je nosić.

Łukaszowi Szumowskiemu zdarzało się już zmieniać zdanie na temat noszenia maseczek ochronnych. Wypomniał mu to zresztą Donald Tusk, dając do zrozumienia, że ciężko traktować poważnie lekarza, który najpierw odradza maseczki, a później nakazuje ich noszenia.

Szumowski skomentował te słowa, potwierdzając, że rzeczywiście odradzał noszenie masek, ale gdy liczba zarażonych była niska. Teraz sytuacja ma się inaczej.

Wśród Polaków popularna jest jednak opinia, że minister próbował ukryć fakt, że w Polsce, zupełnie nieprzygotowanej na pandemię, brakowało podstawowych środków ochrony osobistej. Gdy jednak pojawiły się na rynku, zmienił zdanie.

Obojętnie, jakie były powody, od 16 kwietnia obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni publicznej. 20 kwietnia z listy miejsc wymagających maseczek wyłączono lasy.

Minister zdrowia dopytywany, do kiedy będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek poza domem, za każdym razem odpowiada, że do czasu upowszechnienia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Nie ukrywa też, że kiedy tylko zostanie wynaleziona, on osobiście uczyni wszystko, by zaszczepić nią wszystkich Polaków.

Znając ministra Szumowskiego, można zakładać, że tak jak w przypadku maseczek, wprowadzi obowiązek. Ten pomysł, chociaż pozostaje w sferze bardzo dalekich planów, już zyskał zdeklarowanych przeciwników, między innymi Wojciecha Cejrowskiego.

Jeśli więc chodzi o maseczki, wygląda na to, że utknęliśmy z nimi na dobre. Za nienoszenie ich grozi mandat od 500 złotych do nawet 30 tysięcy, jeśli sprawa trafi do sanepidu. Mimo to Polacy miewają różne pomysły na ominięcie nakazu, co zresztą zauważył sam minister:

– „Jechałem do pracy rowerem i zauważyłem, że wiele osób albo nie nosi maseczki, albo zamiast zakrywać usta i nos, ma maseczki na brodzie.”

Warto pamiętać, że z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są tylko dzieci do lat 4, duchowni, ale tylko na czas sprawowania obrzędów religijnych oraz rolnicy podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
29,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Odgrzybianie (29,99 zł) lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnikiem (89,99 zł) w DKCar Serwis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
40

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz