Home Kategorie Poruszające Nowy trop w poszukiwaniach 3,5-rocznego Kacperka. Wskazały go psy tropiące.

Nowy trop w poszukiwaniach 3,5-rocznego Kacperka. Wskazały go psy tropiące.

Od ponad tygodnia trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacpra Błażejowskiego. Płetwonurkowie już przeszukali rzekę Kwisę, ale bez rezultatu. Do akcji włączyły się też psy tropiące.

Do zaginięcia 3,5-letniego Kacpra doszło 27 kwietnia w pobliżu ogródków działkowych nad Kwisą w Nowogrodźcu. W momencie zaginięcia chłopiec był pod opieką ojca.

Ojciec dziecka twierdzi, że gdy chłopiec zniknął mu z oczu, od razu podjął poszukiwania. Gdy okazały się bezowocne, zawiadomił policję.

Akcja poszukiwawcza ruszyła natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Przez całą noc płetwonurkowie przeszukiwali rzekę Kwisę, a okolicę patrolował śmigłowiec oraz dron.

W ciągu kolejnych dni w poszukiwania zaangażowano specjalistów z georadarami i sonarami, a także sprowadzone z Saksonii psy specjalnie przeszkolone do poszukiwania ludzi. W międzyczasie rodzina zaginionego chłopczyka poprosiła o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego.

Obecni na miejscu policjanci dużo bardziej wolą zaufać psom tropiącym niż Rutkowskiemu. We wtorek 5 maja psy dały do zrozumienia, że rzeka Kwisa to jednak właściwy trop i rzeczniczka bolesławickiej policji, Anna Kublik-Rościszewska potwierdziła, że funkcjonariusze wzięli sobie do serca tę wskazówkę:

– „Te psy są trochę inaczej szkolone w poszukiwaniu ludzi niż te, które dotychczas używano w poszukiwaniach. I z ich dzisiejszych reakcji wnioski są takie, że psy potwierdzają koncepcję, że dziecka należy szukać nad rzeką lub w jej nurcie.”

Od środy 6 maja trwa przeszukiwanie dna i brzegów Kwisy. Tego samego dnia ojcu Kacperka postawiono zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
33
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz