Home Kategorie Poruszające Zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. To kolejna ofiara wśród medyków.

Zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. To kolejna ofiara wśród medyków.

Zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. To kolejna ofiara wśród medyków.

Po raz kolejny potwierdza się teza, że to szpitale i przychodnie są głównym źródłem zakażeń. Zmarła pielęgniarka, u której wykryto koronawirusa. Nie wiadomo jednak, jak doszło do zarażenia.

Szpital Powiatowy w Zawierciu opublikował na Facebooku informację o śmierci pielęgniarki, która pracowała w placówce. Dorota Gołuchowska miała 52 lata i od 1987 roku pracowała w zawodzie. Koronawirusem zaraziła się w kwietniu. W komunikacie czytamy, że była bardzo życzliwą i ciepłą osobą.

– „Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi. Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie.”

Pracowała jako pielęgniarka oddziałowa na oddziale opieki paliatywnej. Pani Dorota 24 kwietnia została przyjęta do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Tam też zmarła. Szpital zaapelował do mediów o niepublikowanie zdjęć zmarłej.

– „Do końca żywiliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Zdecydowaliśmy się otoczyć Panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć. Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy.”

Nie podano do wiadomości publicznej informacji o tym, w jakich okolicznościach doszło do zakażenia u pielęgniarki, ani czy pacjenci, z którymi miała kontakt zostali poddani testom na obecność koronawirusa.

Makijaż permamentny
Makijaż permamentny
99,00 zł
450,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Makijaż permamentny powieki dolnej lub górnej za 99 zł i więcej w Studio Makijażu Permanentnego Asami w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz