Home Kategorie Poruszające Nagranie z poszukiwań Kacperka z Nowogrodźca. Policja ujawnia szczegóły.

Nagranie z poszukiwań Kacperka z Nowogrodźca. Policja ujawnia szczegóły.

Nagranie z poszukiwań Kacperka z Nowogrodźca. Policja ujawnia szczegóły.

Nagranie z poszukiwań Kacperka z Nowogrodźca. Policja kolejny dzień przeszukuje m.in. tereny wzdłuż rzeki Kwisy, a strażacy sprawdzają jej dno i nurt. Co stało się z 3,5-latkiem?

Kacperek z Nowogrodźca zaginął 27 kwietnia. Zgłoszenie wpłynęło po godzinie 19:00. Od tamtego momentu trwa akcja poszukiwawcza.

W momencie zaginięcia dziecko było pod opieką ojca i jego kolegi na terenie ogródków działkowych niedaleko rzeki Kwisy.

Policjanci i strażacy przeszukali już ponad 500 ha terenów leśnych, przyrzecznych i kolejowych. Oprócz tego, niemal codziennie z łodzi i pontonów sprawdzana jest rzeka Kwisa. Z kolei płetwonurkowie przeszukali ok. 20 km jej koryta. Podczas akcji użyto łodzi z sonarami, dronów, śmigłowca i robotów podwodnych, a także systemu trackerów GPS. Wykorzystano też psy tropiące.

We wtorek w poszukiwaniach po raz pierwszy wzięły udział psy sprowadzone z Niemiec, które są specjalnie przeszkolone do szukania ludzi.

Według policji psy potwierdziły, że 3,5-latka należy szukać nad wodą lub w nurcie rzeki.

Ojciec zaginionego Kacpra został zatrzymany. Policja z Bolesławca poinformowała, że był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwo przeciwko mieniu. Kiedy syn był pod jego opieką, mężczyzna najprawdopodobniej spożywał alkohol. Wykryto u niego 0,7 promila.

To może Cię zainteresować:  Relacja z poszukiwań 3,5-letniego Kacperka. Policja mówi o czarnym scenariuszu.

Ojciec usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Już drugi tydzień służby starają się znaleźć dziecko. 7 maja policjanci przeczesywali tereny wzdłuż rzeki Kwisy od Nowogrodźca do Parzyc, a strażacy sprawdzali dno i nurt. Śledztwo rozpoczęła też Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Jak powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prok. Tomasz Czułowski:

– „Najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń zakłada, że chłopiec, który przebywał razem z ojcem i jego znajomym na terenie ogródka działkowego, w wyniku nieuwagi ojca oddalił się i doszło do wypadku, wskutek którego chłopiec wpadł do rzeki.”

Dolnośląska policja opublikowała również nagranie z akcji poszukiwawczej 3,5-letniego Kacperka:

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz