Home Kategorie News Kandydat na prezydenta Polski zatrzymany przez policję.
29.16K

Kandydat na prezydenta Polski zatrzymany przez policję.

Kandydat na urząd prezydenta RP został zatrzymany przez policję. Ma to związek z likwidacją nielegalnego miasteczka, które powstało w ramach strajku przedsiębiorców.

W Warszawie odbył się protest polskich przedsiębiorców. Miał on na celu zwrócenie uwagi rządu na ich problemy i uzyskanie skuteczniejszej pomocy od państwa w trakcie pandemii koronawirusa. Jednym z liderów strajku był kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno. Początkowo protestujący jeździli wokół Ronda Dmowskiego. Później przenieśli się pod kancelarię premiera.

Pod kancelarią powstało miasteczko, w którym mieli zamiar spędzić noc. W nocy siły policyjne zlikwidowały obóz i zatrzymały protestujących. Do wydarzeń Tanajno odniósł się na swoim Facebooku.

Policja odpiera zarzuty i twierdzi, że manifestacja jest rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w trakcie pandemii. Złamane zostało wiele obostrzeń. Służby odniosły się do sytuacji na Twitterze.

Komenda Stołeczna Policji w wydanym komunikacie podkreśliła, że nie będzie przyzwolenia na takie zachowania.

– „Na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu” – czytamy w oświadczeniu.

Dieta Standard, Vege, Sport
Dieta Standard, Vege, Sport
203,00 zł
270,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Dieta Standard lub Vege z dostawą od 107 zł i więcej opcji z firmą Smakofit Catering Dietetyczny (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz