Home Kategorie News Łukasz Szumowski o otwarciu salonów fryzjerskich. Zdradził swoje obawy. Ostrzega Polaków.
43.72K

Łukasz Szumowski o otwarciu salonów fryzjerskich. Zdradził swoje obawy. Ostrzega Polaków.

Łukasz Szumowski w programie Onet Rano wytłumaczył się z decyzji o tym, że w drugim etapie odmrażania gospodarki otworzono przedszkola i żłobki, a nie salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Minister zdrowia zdradził swoje obawy i ostrzegł:

– „Nie ma niestety zabezpieczeń, które chroniłyby wtedy (podczas wizyty u fryzjera – przyp. red.) przed zakażeniem.”

W kraju stopniowo odmrażana jest gospodarka. Decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków wzbudziła powszechne kontrowersje, gdyż dzieci o wiele ciężej upilnować. Dlaczego nie otwarto salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

W programie Onet Rano Łukasz Szumowski opowiedział o swoich obawach względem salonów fryzjerskich, gdzie zachowanie dystansu jest niemalże niemożliwe, jego ostrzeżenie wydaje się bardzo zasadne:

To może Cię zainteresować:  Nowe zasady przyjmowania klientów w salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

– „Przy usłudze fryzjerskiej jest kontakt twarzą w twarz. (…) Nie ma niestety zabezpieczeń, które chroniłyby wtedy przed zakażeniem” – mówił minister zdrowia.

Z tego względu rządzący wolą poczekać z otwarciem tego typu salonów usługowych. Nie wykluczają jednak, że wkrótce może to nastąpić. Łukasz Szumowski zaznaczył:

– „Zdaję sobie sprawę, że to jest trudne dla osób, które nie mogą się same ostrzyc. Chcieliśmy jeszcze trochę poczekać, bo to nie jest priorytetowe dla osób, które chcą skorzystać z tej usługi.”

A skąd decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków? Zgodnie z wypowiedzią ministra zdrowia decyzja ta miała na celu ułatwienie pracy osobom, które niestety nie mają możliwości pracowania czy pozostania w domu, ale muszą udać się do pracy i nie mają z kim zostawić dzieci. Są to m.in. lekarze, kierowcy czy ekspedientki itp.

To może Cię zainteresować:  Palisz papierosy? Możesz mieć krótszy urlop. Nowe przepisy wchodzą w życie.

Łukasz Szumowski zaznacza, w czasach epidemii każdy etap wiąże się z pewnym ryzykiem, ale taka kolejność jest niezbędna o uruchomienia gospodarki.

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
28
Wow
Wow
14
Smutny
Smutny
55
Zły
Zły
120

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz