Home Kategorie Ludzie Koniec działalności ojca Rydzyka? Nadeszło nieuniknione.
30.65K

Koniec działalności ojca Rydzyka? Nadeszło nieuniknione.

Koniec działalności ojca Rydzyka? Nadeszło nieuniknione.

Tadeusz Rydzyk zakończy swoją działalność? Nieuniknione nadeszło w ostatnią niedzielę. Teraz sytuacja redemptorysty z Torunia obróciła się o 180 stopni.

Tadeusz Rydzyk stanął przed bardzo ciężką decyzją. Czy będzie mieć na tyle siły, aby nadal aktywnie działać w Kościele?

Rydzyk 3 maja obchodził swoje urodziny. W związku z ukończeniem 75 lat może zdecydować się na zakończenie swojej kościelnej kariery. Ten wiek uważa się za odpowiedni na przejście na emeryturę dla wysokich dostojników kościelnych. Gdyby Rydzyk rzeczywiście ustąpił, mógłby go zastąpić Jan Król. Jednak czy rzeczywiście się na to zapowiada? Duchowny może teraz w każdej chwili ogłosić, że kończy swoją kościelną działalność zgodnie z wszelkimi przepisami. Wielu uważa, że dla Rydzyka w końcu nadeszło nieuniknione. Wieku nie da się cofnąć i będzie musiał zdecydować czy zrobi miejsce dla kogoś nowego.

Tadeusz Rydzyk nie piastuje zbyt znaczących funkcji w zakonie. Jego największym sukcesem jest założenie i przewodniczenie Radiu Maryja, które należy do redemptorystów. Radio Maryja od lat wielu osobom kojarzy się z Tadeuszem Rydzykiem, to jakby dwie nierozerwalne ze sobą rzeczy. Gdyby duchowny poszedł na emeryturę i oddał się wypoczynkowi, rozgłośnia z dużą dozą prawdopodobieństwa mogłaby przestać istnieć, a na to redemptoryści nie chcą sobie pozwolić.

Tadeusz Rydzyk ma ogromny wkład w swoją działalność świecką. Nawet usunięty pod przymusem z zakonu i wysłany na emeryturę nadal piastowałby kilka ważnych funkcji. To prezes fundacji Lux Veritatis, która jest nadawcą TV Trwam, członek organu nadzoru Fundacji Nasza Przyszłość (do której przynależy sklep, na którym wzbogacał się redemptorysta) oraz członek rady naukowej Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej w Toruniu. Onet zapytał Prowincję Warszawską Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela o to, jak może klarować się przyszłość Tadeusza Rydzyka po 75. urodzinach.

– „Nasze prawodawstwo nie przewiduje obowiązku zrzeczenia się pełnionych urzędów i funkcji w związku z osiągnięciem określonego wieku. Wobec powyższego ojciec Tadeusz Rydzyk nadal pozostaje dyrektorem Radia Maryja” – odpowiedział sekretarz Prowincji, ojciec Arkadiusz Buszka.

Powiedział też, że gdybanie, kto miałby zastąpić ojca Tadeusza Rydzyka jest bezcelowe, tym samym ucinając dyskusję. Teraz każdy czeka na oświadczenie lub krok redemptorysty. Po przekroczeniu 75 lat musiało nadejść nieuniknione – decyzja, czy to już czas wycofać się z Kościoła i zakończyć swoją działalność. Teraz ojciec Rydzyk może to zrobić w każdym momencie, bez zbędnych formalności i tłumaczeń.

Kurs online: Stylizacja paznokci 
Kurs online: Stylizacja paznokci 
59,00 zł
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy stylizacji paznokci z zaświadcz. ukończenia kursu za 59 zł z P&M Management Group (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
58
Ha ha
Ha ha
24
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz