Home Kategorie Ludzie Minister Szumowski nie ma pojęcia ile zarabia jego żona. „Nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali”.
12.78K

Minister Szumowski nie ma pojęcia ile zarabia jego żona. „Nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali”.

Kim jest żona ministra zdrowia? Łukasz Szumowski w ostatnich tygodniach cieszy się sporym zaufaniem Polaków. Ze względu na piastowane stanowisko stał się twarzą walki z pandemią.

Nie dziwi więc, że ludzie chcą wiedzieć kim prywatnie jest minister zdrowia i jego rodzina.

Łukasz Szumowski jeszcze w lutym przekonywał, że nasz kraj jest przygotowany na walkę z COVID-19. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć u niego coraz silniejsze zmęczenie obecną sytuacją. To bowiem na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za życie i zdrowie obywateli.

Ostatnio Polacy coraz częściej wyszukują informacji o popularnym polityku PiS. Łukasz Szumowski (ur. 1972 w Warszawie) objął stanowisko ministra zdrowia w styczniu 2018 roku. Wcześniej piastował je Konstanty Radziwiłł (niedoszły senator, obecnie wojewoda mazowiecki).

Szumowski z wykształcenia jest kardiologiem i elektrofizjologiem. Zaraz po studiach na stołecznej Akademii Medycznej (absolwent rocznika 1997), podjął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie–Aninie. Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Żona ministra to Anna Szumowska. Oboje mają po 48 lat. Jak się poznali? Okazuje się, że na studiach. Wyjechali razem nawet do Kalkuty, gdzie pracowali wraz z Matką Teresą. Oboje odwiedzili ją na kilka dni przed śmiercią. Zdjęcie Łukasza Szumowskiego z Matką Teresą niedawno obiegło internet.

Jak wspomniał w rozmowie z „Małym Gościem Niedzielnym” minister zdrowia:

– „Robiliśmy różne rzeczy. Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. Nędza, niedożywienie, choroby i wszystko razem wzięte. Niektórzy wolontariusze od razu chcieli wszystko usprawniać. Siostry ze spokojem mówiły, że to nie jest pomoc charytatywna. Od tego są inne instytucje.”

Anna Szumowska jest z wykształcenia anestezjologiem. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Sam minister zdrowia w RMF FM mówił o jej zarobkach.

– „Na etacie moja żona, która jest lekarzem zarabiała cztery tysiące złotych. Teraz przeszła na kontrakt. Zarabia około 6 tysięcy złotych, ale nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali.”

W maju 2019 roku żona szefa resortu zdrowia utworzyła tam poradnię leczenia bólu dla dzieci. To jednostka wyjątkowa w skali kraju, bo tego typu miejsca są zazwyczaj przeznaczone dla dorosłych pacjentów. W wywiadzie dla Gazety Lekarskiej powiedziała:

– „Zadbanie o to, by chorego nie bolało, powinno być jednym z nadrzędnych celów. Oczywiście najważniejsze jest wyleczenie, ale równie istotne jest, by ten proces przebiegał bez bólu. Uważam, że najlepiej na tym polu radzą sobie onkolodzy dziecięcy.”

Łukasz i Anna Szumowscy mają 4 dzieci (trzech synów i córkę). Minister gra na gitarze i pianinie, a wspólnie z żoną uprawia żeglarstwo i narciarstwo.

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
69,99 zł
120,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub masaż relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz