Home Kategorie Życie Ile zarabiają gwiazdy TVP? Mowa o zawrotnych kwotach.

Ile zarabiają gwiazdy TVP? Mowa o zawrotnych kwotach.

Ile zarabiają gwiazdy TVP? Mowa o zawrotnych kwotach.

Ile zarabiają dziennikarze TVP? Jaką pensję dostają Danuta Holecka, Michał Adamczyk czy Edyta Lewandowska?

Informacje na temat kwot, jakie zarabiają pracownicy TVP są tematem, który wzbudza mnóstwo emocji. Zaledwie kilka tygodni temu trwała w kraju debata o nowelizacji radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Głównym założeniem było wynegocjowanie rekompensaty dla TVP w wysokości 1,95 miliarda złotych.

Ogromna kwota miała poprawić budżet państwowej telewizji, który mocno ucierpiał w przeciągu ostatnich 10 lat. Jak podaje Business Insider, w 2016 roku straty wyniosły aż 176,8 mln zł. Natomiast rok wcześniej 36,6 mln zł. W celu poprawy oferowanych programów oraz modernizacji strony technologicznej, TVP otrzymało 800 mln złotych pożyczki.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz w trakcie mszy wypowiedział się o strajku nauczycieli. Niektórzy wyszli z kościoła.

W ostatnim czasie TVP stała się liderem w wielu kategoriach – zarówno rozrywkowych, jak i publicystycznych. Aktualnie oferowane programy są chętniej wybierane przez polskich widzów, niż kilka lat temu. Sporą oglądalność mają emitowane w stacji koncerty, teleturnieje, seriale oraz programy rozrywkowe.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, w marcu Wiadomości były wiceliderem w kategorii programów informacyjnych. Nie dziwi więc fakt dużego zainteresowania zarobkami dziennikarzy TVP. Co prawda dane te nie są dostępne publiczne, bo każdy z dziennikarzy podpisuje umowę na warunkach, które objęte są tajemnicą.

Portal Plejada starał się dwukrotnie uzyskać informacje w tej sprawie, jednak próby nie dały odpowiedzi. Według danych opublikowanych w ramach sprawozdania finansowego stacji w 2018 roku, wynagrodzenie korespondentów zagranicznych wynosiło nieco ponad 17 tysięcy złotych. Zarobki pozostałych dziennikarzy wynosiły 7-12 tysięcy złotych. Szacuje się więc, że w takim przedziale zamyka się miesięczna pensja Danuty Holeckiej, Michała Adamczyka czy Edyty Lewandowskiej, chociaż jako gwiazdy stacji mogą zarabiać znaczniej więcej.

To może Cię zainteresować:  Umieścili kamerę w domu spokojnej starości. To, co uchwyciła łamie serce.

Kilka miesięcy temu, kiedy pensja prezesa TVP Jacka Kurskiego była przedmiotem dyskusji w Senacie – sam prezes przyznał że poprosił o znaczne obniżenie swojej pensji do siedmiokrotności średniej krajowej czyli do 36589 zł. Wcześniej jego pensja mogła osiągać sumę 15-krotności średniej krajowej  czyli 78 405 złotych brutto.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz