Home Kategorie Poruszające Pożar samochodu na jednym z płockich osiedli. W środku był 5-letni chłopiec.

Pożar samochodu na jednym z płockich osiedli. W środku był 5-letni chłopiec.

Pożar samochodu na jednym z płockich osiedli. W środku był 5-letni chłopiec.

29-letnia matka zamknęła w aucie 5-letniego syna. Gdy oddaliła się od samochodu, ten z nieustalonych dotąd przyczyn zapalił się. Prokuratura bada sprawę.

W sobotę po południ na osiedlu mieszkaniowym w Płocku doszło do zdarzenia, które omal nie skończyło się tragedią. 29-letnia kobieta zaparkowała samochód na ul. Gałczyńskiego i opuściła go, pozostawiając wewnątrz pięcioletniego syna.

Nagle samochód stanął w płomieniach. Matka usłyszała alarm pojazdu i rzuciła się na pomoc zamkniętemu w środku dziecku. Jak donosi RMF FM, udało się jej wyciągnąć 5-latka.

Dzięki szybkiej reakcji 5-latek doznał tylko poparzenia ręki i głowy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z drugiej jednak strony gdyby kobieta nie zamknęła dziecka samego w aucie, być może w ogóle nie doszłoby do żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Gdy na miejscu zjawiła się straż pożarna, auto było całe w płomieniach.

To może Cię zainteresować:  Wykroiła środek ziemniaka i wbiła do niego jajko. Idealne rozwiązanie na śniadanie i kolację.

W sprawie pożaru samochodu na płockim osiedlu prowadzone jest śledztwo. Nie wiadomo na razie, czy 29-letnia matka usłyszy zarzuty. Jak ujawnia oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku, mł. asp. Marta Lewandowska, decyzję w tej sprawie podejmie prokuratura:

– „Dziecko z obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.”

Matka chłopca została przebadana alkomatem. Była trzeźwa. Ciągle nie wiadomo dlaczego samochód nagle stanął w płomieniach. Pod uwagę bierze się dwie hipotezy: zaprószenie ognia przez dziecko lub samozapłon samochodu wywołany, np. zwarciem instalacji.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz