Home Kategorie News Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki w trakcie pandemii. Opracowano nowe zasady.

Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki w trakcie pandemii. Opracowano nowe zasady.

Ministerstwo Rozwoju szykuje się na wdrożenie trzeciego etapu odmrażania gospodarki. W jej ramach działalność będą mogli wznowić przedsiębiorcy działający w branży kosmetycznej.

W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki otwarte mają zostać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Cytowana w oficjalnym komunikacie szefowa resortu Jadwiga Emilewicz przyznała, że chciałaby, aby usługi kosmetyczne mogły wznowić działalność jak najszybciej, przy zachowaniu wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa pracy.

– „Mam nadzieję, że dynamika zachorowań w naszym kraju  z tygodnia na tydzień będzie coraz słabsza, co umożliwi otwarcie branży. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier Morawiecki.”

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia trzeciego etapu odmrażania gospodarki (zakłada się, że będzie to 18 maja). Jednak Ministerstwo Rozwoju przygotowało już wytyczne dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jak możemy przeczytać w komunikacie resortu:

To może Cię zainteresować:  Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Ojciec dziecka usłyszał zarzuty.

– „Mamy świadomość trudności, z jakimi zmaga się branża beauty, która obejmuje usługi kosmetyczne i fryzjerskie, w dobie pandemii COVID-19. Dlatego odbyliśmy serię spotkań podsumowujących kilkutygodniowy dialog z jej przedstawicielami. Chcemy, aby wytyczne i nowe zasady funkcjonowania nie generowały znaczących kosztów dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a jednocześnie zapewniały bezpieczeństwo ich klientom.”

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego opracował przewodnik dla branży. Wytyczne musi jednak zaakceptować Główny Inspektorat Sanitarny, a później zostaną one oficjalnie podane do wiadomości. Wiemy jednak, że salony czeka reorganizacja pracy. Co ulegnie zmianie?

W przewodniku znalazły się trzy główne działy: jak mają chronić się pracownicy oraz klienci i jak ma być zorganizowany salon.

Przede wszystkim wizytę w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym umówimy tylko poprzez Internet lub telefon (osobiste stawiennictwo w lokalu nie jest dozwolone). Klienci będą zapisywani na konkretną godzinę. Poczekalnie zostają zlikwidowane.

Jeszcze przed wizytą, pracownicy przeprowadzą krótką ankietę i zmierzą klientowi temperaturę. Podczas wizyty w salonie należy mieć na sobie rękawiczki i maseczkę lub przynajmniej na wejściu zdezynfekować ręce. Zakazane jest używanie telefonów komórkowych w czasie wizyty. W zakładzie nie może być testerów, a wszystkie tekstylia muszą być albo jednorazowe albo też dezynfekowane po każdym kliencie.

To może Cię zainteresować:  Uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami. Morawiecki podał konkretną datę.

Fryzjerzy i kosmetyczki mają pilność, aby klienci zachowywali przynajmniej 1,5 metra dystansu od siebie. Pracowników obowiązywać będzie używanie maseczek, rękawiczek, przyłbic itp., by zakryć usta i nos oraz strój specjalistyczny. Po każdym kliencie wszystkie powierzchnie, fotel, urządzenia i akcesoria muszą zostać zdezynfekowane.

Za zakończoną usługę w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym najlepiej zapłacić bezgotówkowo.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz