Home Kategorie News Następny zakaz w Polsce przedłużony o kolejne 2 tygodnie.
32.14K

Następny zakaz w Polsce przedłużony o kolejne 2 tygodnie.

Przez nieustającą epidemię koronawirusa Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu zakazu ruchu lotniczego w Polsce. Jak długo będzie obowiązywać nowy zakaz?

Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja w kraju w najbliższym czasie miała się unormować, stąd też zakaz ruchu lotniczego na terytorium Polski został przedłużony do 23 maja. Zgodnie z zapisami w rządowym rozporządzeniu zakaz obejmuje wykonywanie lotów z pasażerami na trasach międzynarodowych na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk.

Wyjątek stanowią m.in. rejsy realizowane na zlecenie premiera, czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli, loty cargo lub loty w celu ochrony porządku publicznego.

To może Cię zainteresować:  U listonosza z Krakowa wykryto koronawirusa. Mógł zarazić nawet 3,5 tys. osób.

Adrian Furgalski, ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR tłumaczy, że niezależnie od sytuacji epidemiologicznej, niedługo powinno nastąpić co najmniej częściowe otwarcie sektora lotniczego.

– „Rynek lotniczy stoi, ale powoli trzeba się przymierzać do jego otwierania. Otwieranie będzie zapewne stopniowe. Rozpocznie się od lotów krajowych, regionalnych i europejskich.”

Polskie linie lotnicze LOT do 31 maja włącznie odwołały wszystkie rejsy pasażerskie krajowe i międzynarodowe. Spółka wprowadziła modyfikację dotychczasowej polityki wymiany biletów. Obecnie istnieje możliwość wykorzystania wartości biletu w postaci vouchera, zmiany terminu oraz trasy podróży. Spółka daje czas na podjęcie decyzji do 12 miesięcy od momentu zakupu biletu.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz