Home Kategorie News Już za 2 tygodnie uczniowie mogą wrócić do szkół. Są jednak pewne warunki.
7.56K

Już za 2 tygodnie uczniowie mogą wrócić do szkół. Są jednak pewne warunki.

Rząd rozważa otwarcie placówek tuż przed końcem roku szkolnego. W nadchodzącym tygodniu mamy poznać więcej szczegółów.

Temat powrotu uczniów do szkół wywołuje spore emocje wśród rodziców, którzy obawiają się, że ich pociechy przebywając w dużej grupie, nie będą mogły się uchronić przed zakażeniem.

Przeciwni temu są też ludzie nieposiadający dzieci, którzy argumentują, że większość małoletnich przechodzi koronawirusa bezobjawowo i dlatego może przenosić chorobę na osoby, które są dużo bardziej narażone na ciężki skutki COVID-19.

Powrót do szkół na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego zdaje się być mało sensownym pomysłem i jak twierdzą specjaliści, może doprowadzić do zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej. Z drugiej strony co chwilę pojawiają się narzekania rodziców i uczniów na niski poziom nauczania zdalnego i utrudniony kontakt z nauczycielami.

To może Cię zainteresować:  Bomba w warszawskim sądzie. Trwa ewakuacja prawie 500 osób.

W związku z tym, w przyszłym tygodniu rząd ma podjąć decyzję w sprawie powrotu dzieci do placówek edukacyjnych. Już teraz wiadomo, że nauka będzie możliwa wyłącznie w miejscach, gdzie ilość przypadków zakażenia koronawirusem jest mała. Stąd też można wnioskować, że w dużych miastach nadal kontynuowane będzie e-nauczanie.

Łukasz Szumowski w sobotę tłumaczył, że niektóre regiony kraju dość dobrze radzą sobie z epidemią. W takich miejscach otwarcie szkół zdaje się być prawdopodobne.

– „Są regiony w Polsce, które mają bardzo wysoką liczbę zachorowań, są regiony, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności; przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości czy w całej Polsce te działania będą takie same.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz