Home Kategorie Ludzie Sensacyjne wyniki sondażu. Czy Szymon Hołownia zostanie prezydentem?

Sensacyjne wyniki sondażu. Czy Szymon Hołownia zostanie prezydentem?

Zdaje się, że Szymon Hołownia cieszy się coraz większym zaufaniem Polaków i może zostać czarnym koniem wyborów prezydenckich.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Mimo iż pytanie może się wydawać proste, odpowiedź na nie jest mocno skomplikowana. Ostatnie tygodnie to nieustający polityczny chaos, sprzeczki i bałagan.

Jako prawdopodobną datę wyborów prezydenckich wskazuje się połowę lipca, ale w grę wchodzą też czerwiec i sierpień. Jedno natomiast jest pewne – im dłużej trwać będzie ten bałagan, tym notowania kandydatów mogą być bardziej rozchwiane. Świetnie widać to na przykładzie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w najnowszych sondażach przesunęła się z czołówki niżej.

Wielu specjalistów twierdzi, że PiS zażarcie walczył o to, żeby wybory odbyły się 10 maja, ponieważ poparcie dla ich kandydata Andrzeja Dudy, było tuż przed umówioną datą największe. Pogłębiający się chaos i kryzys, związany z epidemią, mogą działać na niekorzyść wyniku Dudy za parę miesięcy.

To może Cię zainteresować:  Czy nauczyciele powinni dostać podwyżki w szkole ze względu na wysokie ryzyko zakażenia?

O tym, że w nadchodzących wyborach jeszcze wiele może się wydarzyć, mogą świadczyć wyniki nowego sondażu IBRIS, przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”.

Jeśli wybory odbyłyby się 10 maja, prezydent Andrzej Duda prawdopodobnie wygrałby w pierwszej turze. Również najnowszy sondaż wskazuje 45% poparcia dla obecnego prezydenta. Wygląda jednak na to, że na pierwszej turze może się nie skończyć.

Szymon Hołownia ma 19,2 proc. poparcia. A to oznacza, że zagłosowałby na niego co piąty Polak.

– „Już szykuję się na drugą turę! Wzrosła we mnie determinacja, by te wybory rzeczywiście wygrać i w końcu zacząć zmiany, o które nam chodzi” – mówi Hołownia w rozmowie z „Faktem”.

To może Cię zainteresować:  Bardzo ważny gest Papieża. Franciszek wysłał telegram do Andrzeja Dudy.

Na ostatnim miejscu podium na próżno szukać Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jeszcze jakiś czas temu, miała szanse na to, by powalczyć z Dudą o II turę. Według najnowszego sondażu, na III miejscu uplasowałby się kandydat PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 16,6% głosów.

Co ciekawe, Krzysztof Bosak – 38-letni kandydat Konfederacji zebrał 9%, a więc więcej niż ostatnia dwójka kandydatów razem wzięta: Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO i Robert Biedroń, kandydat Lewicy. Ten ostatni odnotowałby wynik na poziomie 2,6% głosów.

Czy te wybory mogą przynieść polityczne trzęsienie ziemi?

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz