Home Kategorie Ludzie Andrzej Duda rapuje. O tym nagraniu mówi cała Polska.

Andrzej Duda rapuje. O tym nagraniu mówi cała Polska.

Czegoś takiego jeszcze nie było. Andrzej Duda rapuje i nominuje Marylę Rodowicz oraz premiera Morawieckiego. O hot16challenge2 mówi cała Polska. O co chodzi?

Hot16challenge to akcja, która swój początek miała w 2014 roku, jednak kilka dni temu rozpoczęła się druga edycja.

Wtedy z inicjatywy rapera Solara inni raperzy tworzyli 16-wersowe zwrotki, które mieli nagrać i upublicznić w ciągu 72 godzin. Na początku chodziło o zwykłą dobrą zabawę i promocję hip-hopu. Inspiracją do powstania wyzwania było słynne Ice Bucket Challenge, czyli oblewanie się wiadrem zimnej wody, nominowanie kolejnych osób i przekazanie datku na chorych ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Hot16challenge wróciło po kilku latach i na nowo opanowało polski YouTube. Solar postanowił reaktywować akcję w szczytnym celu – wszyscy uczestnicy wspierają medyków walczących z COVID-19 i promują charytatywną zbiórkę na siepomaga.pl.

Poza wyzwaniem artystycznym, zbierane są więc też pieniądze, które przeznaczone zostaną na doposażenie personelu medycznego. Do tej pory zebrano już ponad 1,8 mln zł.

To może Cię zainteresować:  Awantura o twarz Klary Lewandowskiej. Jedna z fanek twierdzi, że już dawno ją pokazano.

Pierwszymi nominowanymi w tej edycji hot16challenge byli Mata, Taco Hemingway, Białas i Mike Posner. Później do akcji włączyli się m.in. Quebonafide, Bedoes czy Szpaku, a także wielu artystów spoza hip-hopu, jak Margaret, Paweł Domagała czy Dawid Podsiadło.

Ostatnio jednak wyzwanie rzucone przez Zeusa podjął Andrzej Duda i szybko stał się gwiazdą. Może nie polskiego hip-hopu, ale na pewno polskiego internetu.

Internauci ponoć już czekają na „freestyle battle” między PiS-em a PO. Może w taki sposób powinna się odbywać kulturalna debata polityczna?

Prezydent nominował Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Pectus, Golec uOrkiestrę oraz… premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie się działo!

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz