Home Kategorie News 18 maja prawdopodobnie zostaną otwarte nie tylko salony fryzjerskie.
4.37K

18 maja prawdopodobnie zostaną otwarte nie tylko salony fryzjerskie.

Kiedy ruszy trzeci etap odmrażania gospodarki? Ma to się zdarzyć jeszcze w maju. Rzecznik rządu Piotr Müller obiecał, że 13 maja dowiemy się szczegółów.

Miesiąc temu rząd zaprezentował cztery etapu odmrażania gospodarki, zablokowanej przez pandemię koronawirusa. Pierwszy etap, zakładający przywrócenie możliwości przemieszczania się w celach rekreacyjnych pod warunkiem zachowania dystansu i noszenia maseczki, podniesienie limitu osób przebywających jednocześnie w sklepach i kościołach, a także wypuszczenie z domów bez opieki młodzieży powyżej 13 roku życia, nie zadowolił wielu. Nie brakowało opinii, że przede wszystkim trzeba było tego nie zabraniać, zamiast ogłaszać hucznie zniesienie obostrzeń. Realizacja pierwszego etapu rozpoczęła się 20 kwietnia.

4 maja ruszył drugi etap, który obejmuje otwarcie hoteli i miejsc hotelowych, uruchomienie rehabilitacji leczniczej, częściowe otwarcie instytucji kulturalnych i ponowne otwarcie sklepów w galeriach handlowych. Było to pewne zaskoczenie, bo początkowo zakładano otwarcie galerii dopiero w trzecim etapie, ale ostatecznie uznano, że można to zrobić wcześniej.

To może Cię zainteresować:  Smog nas zabija. Najgorzej jest na południu kraju.

Wszyscy jednak czekają na rozpoczęcie trzeciego etapu, bo zamknięcie ludzi w domach ujawniło, że jedną z największych potrzeb społeczeństwa jest… wizyta u fryzjera. Okazuje się, że to właśnie te usługi wraz z kosmetycznymi są najbardziej wyczekiwaną branżą do odmrożenia. Piotr Müller uchylił rąbka tajemnicy w tej sprawie.

Rzecznik rządu zapowiedział w TVP1, że szczegóły dotyczące trzeciego etapu zostaną przedstawione w środę 13 maja po wtorkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego:

– „Ten etap, jeżeli chodzi o datę powinien zostać ustalony na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wczoraj podjęliśmy kierunkowe decyzję, a ogłoszenia terminarza spodziewam się jutro rano.”

Według nieoficjalnych spekulacji, trzeci etap obejmie otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w wysokim reżimie sanitarnym, otwarcie zewnętrznych ogródków restauracji, pubów i kawiarni pod warunkiem dwumetrowego odstępu między stolikami, oraz podniesienie limitu pasażerów w środkach komunikacji miejskiej.

To może Cię zainteresować:  Czwarty etap odmrażania gospodarki tuż, tuż. Znamy konkretny termin.

Gminy będą mogły podjąć decyzję o otwarciu szkół podstawowych dla dzieci z klas 1-3, ale obecność w placówce nie będzie obowiązkowa.

Jak sugeruje Gazeta Wrocławska, trzeci etap może został podzielony na dwa: od 18 maja ruszą salony fryzjerskie i kosmetyczne, ogródki i zwiększenie limitu pasażerów, a od 25 maja szkoły podstawowe.  W każdym razie jutro powinniśmy wiedzieć na ten temat coś więcej.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz