Home Kategorie Ludzie To nie Andrzej Duda wymyślił „ostry cień mgły”. Znamy autora frazy i jej znacznie.

To nie Andrzej Duda wymyślił „ostry cień mgły”. Znamy autora frazy i jej znacznie.

Andrzej Duda wziął udział w hot16challenge2, a jego nagranie stało się hitem w sieci. Prezydent w swoim utworze powtarza frazę o „ostrym cieniu mgły”. Okazuje się, że to nie on ją wymyślił.

Od ponad tygodnia w sieci krąży hot16challenge2. Wyzwanie rozpoczął Solar, który jako pierwszy nagrał szesnaście wersów i zachęcił do tego samego kolegów z branży. Przy okazji namówił ich do wpłacania pieniędzy na zbiórkę na rzecz polskiej służby zdrowia oraz nominowania kolejnych osób.

Mimo iż początkowo akcja skierowana była do raperów, z czasem zaczęli dołączać do niej piosenkarze innych gatunków, dziennikarze, a nawet sam prezydent.

Andrzej Duda odpowiedział na wyzwanie Zeusa i udostępnił w internecie swoje nagranie w poniedziałek. Film szybko stał się hitem.

Andrzej Duda w swoim kawałku rapuje o „ostrym cieniu mgły”. Wielu ludzi zastanawia się, co oznacza ta fraza. Okazuje się, że nie prezydent jest jej autorem, a zacytował fragment istniejącego już dzieła. Na twitterze poinformował o tym profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Jan Hartman.

To może Cię zainteresować:  Duda grzmi w TVP: ceny rosną, ale proszę pamiętać, że wynagrodzenia również.

– „Uprzejmie informuję (choć każdy powinien to wiedzieć), że słowa prezydenta „Nie pytają Cię o imię, kiedy walczysz z ostrym cieniem mgły” to cytat z Talmudu (Miszny). To nie jest najlepsze tłumaczenie, ale chodzi tam o to, że Szatan nie chce znać Pana (nie pyta i Imię)” – podkreślił profesor Hartman.

Prezydent w swoim kawałku zainspirował się nie tylko Talmudem, ale także nawiązał do twórczości Maryli Rodowicz i jej piosenki Małgośka. Swój utwór zaczyna od słynnego wątku o Saskiej Kępie w maju.

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz