Home Kategorie Poruszające Już trzecia pielęgniarka zmarła przez koronawirusa. Osierociła trójkę dzieci.

Już trzecia pielęgniarka zmarła przez koronawirusa. Osierociła trójkę dzieci.

Już trzecia pielęgniarka zmarła przez koronawirusa. Osierociła trójkę dzieci.

Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa są też członkowie personelu medycznego, którzy walcząna pierwszej linii wojny z pandemią.

Niestety osoby walczące na pierwszej linii frontu wojny z koronawirusem bywają nie tylko niedoceniane, ale też coraz częściej padają ofiarami okrutnego hejtu. Mimo iż dla ratowania życia i zdrowia pacjentów są w stanie poświęcić własne.

Kilka dni temu Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu poinformowała o śmierci 52-letniej pielęgniarki pracującej na oddziale obserwacyjno-zakaźnym w toruńskim szpitalu. Jest to trzecia w Polsce pielęgniarka, która swoją troskę o pacjentów przypłaciła życiem.

To może Cię zainteresować:  Paraliż komunikacyjny w Warszawie. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa wsiadł do metra.

52-letnia pielęgniarka była jednym z pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, u której w kwietniu zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

Zmarła samotnie, daleko od domu i rodziny, w szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu. Osierociła dwie córki i syna. Jak wspominają jej koleżanki:

– „Była osobą, która kochała pacjentów. (…) Pełna ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Niestety będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
29
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz