Home Kategorie News Bon 1000 plus dla Polaków. Trzeba spełnić minimum dwa warunki, aby go otrzymać.
15.51K

Bon 1000 plus dla Polaków. Trzeba spełnić minimum dwa warunki, aby go otrzymać.

Bon turystyczny 1000 plus to nowy pomysł rządu na to, jak wesprzeć krajową branżę turystyczną. Według szacunków program obejmie nawet 7 milionów osób.

Jak poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z money.pl, bon turystyczny to projekt, który ma wspomóc polską branżę turystyczną.

Bon ma działać analogicznie do bonów świątecznych. Pieniądze najprawdopodobniej nie trafią na konto pracownika, a na kartę przepłaconą, dzięki której mógłby zapłacić za usługi turystyczne, w tym noclegi.

– „Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 procentach sfinansowany z budżetu państwa, a 10 procent to będzie wkład własny pracodawcy” – zapowiedziała Jadwiga Emilewicz.

To może Cię zainteresować:  Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: „wojsko na ulicach, pozamykane portale...”

Ważna informacja jest taka, że bonem nie zapłacimy za zagraniczne wakacje! Na bony turystyczne rząd wyda 7 miliardów złotych.

Ma on przysługiwać pracownikom zatrudnionym na umowach o pracę, którzy zarabiają mniej niż 5,2 tys. zł brutto miesięcznie. Szacunki rządowe przewidują, że program obejmie 7 milionów Polaków. Państwo zapłaci 900 zł, czyli 90 proc. proc. kwoty, a resztę dopłaci pracodawca. Jednak – jak informuje money.pl – Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że program będzie wieloletni. Z czasem wkład rządu będzie malał proporcjonalnie do zwiększania się wkładu własnego pracodawcy.

Według „Rzeczpospolitej”, całością ma zarządzać Polska Organizacja Turystyczna przez stworzony w tym celu portal informacyjny.

Z bonu prawdopodobnie będzie można skorzystać w ciągu dwóch lat od jego otrzymania.

Twoja reakcja?

Super
Super
21
Ha ha
Ha ha
17
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz