Home Kategorie Poruszające Strzelanina w Legnicy. „Zadzwonił i powiedział, że zabił dziewczynę”.

Strzelanina w Legnicy. „Zadzwonił i powiedział, że zabił dziewczynę”.

36-letni mężczyzna po krótkiej sprzeczce dwukrotnie strzelił do swojej byłej partnerki. Później sam wezwał policję, mówiąc, że zabił swoją dziewczynę.

Do tragedii doszło we wtorek, około 17:00, przy ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy w Legnicy na Dolnym Śląsku.

Około godziny 16:30 mężczyzna zaczaił się na swoją byłą partnerkę w bramie jednego z legnickich bloków. Czekał na nią przez kilkadziesiąt minut.

Około 17:00 mieszkańcy bloku usłyszeli dwa strzały. Poprzedziła je krótka sprzeczka pomiędzy 35-latką i napastnikiem.

Mężczyzna strzelał z repliki rewolweru Colt z 1847 roku. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia, ale o tym, co zrobił, poinformował policję. Zadzwonił też do znajomych.

– „Oświadczył dyżurnemu, że zabił dziewczynę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia” – relacjonuje Radosław Wrębiak, szef Prokuratury Rejonowej w Legnicy.

Na miejscu natychmiast zjawiła się policja, prokurator i antyterroryści.

To może Cię zainteresować:  Marlena chciała odejść od porywczego partnera. On skazał ją na śmierć w okropnych męczarniach

Postrzelona kobieta, w krytycznym stanie trafiła do legnickiego szpitala. Jedna z kul trafiła prosto w głowę 35-latki.

Wbrew temu, co powiedział 36-letni napastnik przez telefon, kobieta przeżyła. Jednak przeszła skomplikowaną operację. Jej stan jest krytyczny.

Oprócz rany postrzałowej głowy ma również obrażenia klatki piersiowej.

Policjanci cały czas namierzali telefon napastnika. Około 21:00 zatrzymali go w sąsiednim powiecie, na terenie lasu pomiędzy Chocianowem i Bolesławcem.

Negocjatorzy nakłonili 36-latka do poddania się i wyjścia z lasu. Szybko potwierdziło się, że 25-latka i napastnik dobrze się znali. W przeszłości byli parą. Wspólnie pracowali też w jednym z zakładów w legnickiej strefie ekonomicznej.

Kiedy się rozeszli, 36-latek nie mógł się z tym pogodzić. Kobieta już wcześniej miała informować policję, że były partner ją nachodzi.

Teraz lekarze walczą o życie 25-latki.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz