Home Kategorie Film Pojawił się zwiastun nowego filmu braci Sekielskich. Wywołuje ciarki.
4.59K

Pojawił się zwiastun nowego filmu braci Sekielskich. Wywołuje ciarki.

Pojawił się zwiastun nowego filmu braci Sekielskich. Wywołuje ciarki.

Na YouTube pojawił się zwiastun promujący nowy film braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”. Słynący z zamiłowania do sensacji Sekielscy znowu chcą wywołać burzę.

Bracia Marek i Tomasz Sekielscy ostatnie lata poświęcili na badanie pedofilii w polskim Kościele. W maju 2019 głośno było o ich pierwszym autorskim filmie zatytułowanym „Tylko nie mów nikomu”. Obraz powstał dzięki internetowej zbiórce pieniędzy. Po sukcesie poprzedniej produkcji, Sekielscy postanowili powrócić do tematu i nakręcić kolejny film poświęcony pedofilii w Kościele. Autorzy zapowiadali, że przedstawią historię dwóch braci, którzy byli w dzieciństwie molestowani przez duchownego.

– „Też są emocje, łzy, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy. (…) Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Będzie pokazane to, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje, ale będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo – Kościół na styku prokuratura – kuria.”

Premiera filmu była planowana na styczeń, jednak ze względu na ferie zimowe, a później wybuch epidemii koronawirusa, Sekielscy postanowili nieco przesunąć ją w czasie. Trwający 87 minut film będzie opublikowany na YouTube w sobotę 16 maja 2020 r. o godz. 10:00.

Jazda off-road
Jazda off-road
229,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinna jazda off-road dla 1 osoby za 229,99 zł w HillRoad 4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz