Home Kategorie Życie Koniec obowiązku noszenia maseczek? Jeśli już to tylko dla niektórych województw.
23.48K

Koniec obowiązku noszenia maseczek? Jeśli już to tylko dla niektórych województw.

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski uważa, że w nadchodzących tygodniach możemy spodziewać się rozluźnienia kolejnych restrykcji. To może dotyczyć jednak tylko niektórych województw.

16 kwietnia został nałożony obowiązek zakrywania twarzy w Polsce. Nakaz ten jest oczywiście męczący i wiele osób zgłasza niedogodności z nim związane. Maseczki utrudniają oddychanie, a już niedługo zacznie się lato, co dodatkowo zwiększy dyskomfort.

Sławomir Gadomski wypowiedział się ostatnio o kontrolowaniu tego obowiązku. Zaznaczył, że maseczki są kluczowe w walce z koronawirusem.

– „Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu: nie mnie, jako tego, który ma maseczkę, tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy swojego stanowiska, będziemy to kontrolować.”

Czy możemy wkrótce spodziewać się poluzowania tej restrykcji? Gadomski podkreśla, że istnieje taka możliwość, jednakże będzie to ściśle kontrolowane i wprowadzone tylko w odpowiednim momencie, oraz miejscu:

– „Widzimy, że są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować w pewnym sensie te obowiązki. Jeżeli dzisiaj z 265 przypadków (zakażeń koronawirusem – przyp. red.) 209 dotyczy województwa śląskiego, kilkanaście dolnośląskiego, czy małopolskiego, to rozważamy i (…) robimy pewną analizę stopnia współczynnika R, czyli tego współczynnika zarażalności i gęstości zaludnienia w poszczególnych regionach.”

Wiceminister dodał jednak, że w ciągu 1-2 tygodni być może zostanie zaprezentowany plan wyłączania pewnych obszarów nakazu zakrywania twarzy:

– „I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych.”

Kurs online: Hipnoza
Kurs online: Hipnoza
29,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy hipnozy i hipnoterapii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz