Home Kategorie Ludzie Górniak nie da się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Minister Szumowski odpowiada.

Górniak nie da się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Minister Szumowski odpowiada.

Co prawda szczepionki jeszcze nie ma i nic nie wskazuje na to, że coś się w tej kwestii zmieni w niedalekiej przyszłości, ale temat ten już budzi ogromne kontrowersje.

Coraz więcej osób buntuje się przeciwko zapowiedzi ministra zdrowia o wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi. Edyta Górniak twierdzi, ze nie da się zaszczepić i mówi to publicznie.

Edyta Górniak od zawsze uważała się za osobę bardzo uduchowioną. Latami zgłębiała duchowe aspekty buddyzmu. Ze względu na religię została weganką, ale zapału wystarczyło jej tylko na kilka miesięcy. Później tłumaczyła, że ze względu na antybiotyki, którymi lekarze zatruli ją w amerykańskim szpitalu, musiała zasilić organizm wołowiną, ale zapewniła, że przed zjedzeniem przeprosiła krowę, której mięso było na jej talerzu.

Wtedy nabrała też podejrzeń wobec medycyny konwencjonalnej, a w szczególności leków. Właściwie trudno się dziwić, że przy takim podejściu wykazała daleko idący sceptycyzm w sprawie szczepionki na koronawirusa. Po zapowiedzi ministra zdrowia, że gdy tylko szczepionka powstanie, on zarekomenduje obowiązkowe szczepienia wszystkich Polaków, celebrytka ogłosiła, że ona nie weźmie w tym udziału. W wywiadzie wyznała:

– „Dopóki żyję nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam wiedzy, żeby pójść do laboratorium i analitycznie sprawdzić, co zostaje wprowadzone do mojej krwi. Ponieważ nie posiadam takiej wiedzy i nie mam możliwości weryfikacji, to ja nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić i sama się nie zaszczepię. Jeśli to będzie oznaczało zagładę dla nas, to trudno… Bardzo radykalne mam do tego podejście. Jeśli mamy mieć poczucie ludzkiej godności, jeśli mamy być ludźmi, a nie cyborgami, to właśnie tak będzie.”

Edyta należy do coraz większego grona celebrytów wątpiącego w istnienie pandemii. Może nie jest aż tak radykalna w swoich poglądach, jak Viola Kołakowska, jednak uważa, że rząd steruje obywatelami poprzez dawkowanie paniki i wprowadzanie zakazów i nakazów. Górniak nie nosi maseczki i odradza fanom oglądania kanałów informacyjnych, bo uważa, że strach, wywołany alarmującymi doniesieniami jest bardziej szkodliwy od wirusów. Niedawno ogłosiła na Instagramie:

To może Cię zainteresować:  To już oficjalne. Minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów.

– „Do jasnej cholery, po co codziennie słuchać kolejnych cyfr, które nas zastraszają? Za każdym razem, kiedy ktoś wysyła wam filmik ze szpitala, eliminuje w was szczęście. Zawieśmy relację z tymi ludźmi na jakiś czas, wyłączmy telewizor, zróbmy coś dla siebie!. Jak jesteśmy szczęśliwi, to nic nam nie dolega. Uspokaja się cały nasz system nerwowy, oddychamy spokojniej, uśmiechamy się, uzdrawia się nasza dusza. Dostajemy witalności, urody, czujemy się lepiej, wyglądamy lepiej, chętniej żartujemy.”

Minister Szumowski odniósł się do słów Edyty Górniak na antenie Radia Zet. Zasugerował, że powinna raczej skupić się na czymś, na czym się zna, zamiast zabierać głos w sprawach, o których nie ma pojęcia.

To może Cię zainteresować:  Łukasz Szumowski walczy nie tylko z koronawirusem. Od kilku lat praktycznie nie schodzi z ringu.

– „Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyk, które łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jako ludzie, nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jest skład substancji, od tego są eksperci. Ja nie zastanawiam się, jak jest zbudowany silnik samolotu, jak do niego wsiadam.”

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz