Home Kategorie News Czy koronawirus kiedykolwiek zniknie? Ekspert WHO odpowiada.

Czy koronawirus kiedykolwiek zniknie? Ekspert WHO odpowiada.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że SARS-CoV-2 może pozostać z nami już do końca dziejów, podobnie jak HIV.

Mike Ryan to ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO. W środę wziął udział w konferencji prasowej, podczas której oznajmił, że tak naprawdę nigdy nie pokonamy koronawirusa.

– „Ważne jest, aby wyłożyć karty na stół: ten wirus może stać się kolejnym endemicznym wirusem w naszych społecznościach i może nigdy nie zniknąć. Myślę, że musimy być realistami i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł przewidzieć, kiedy ta choroba zniknie. Nie należy składać żadnych obietnic i nie podawać żadnych dat. Ta choroba może przerodzić się w długi problem lub może zniknąć nagle.”

Jak mówi ekspert, obecnie opracowywanych jest ponad 100 potencjalnych szczepionek, w tym kilka jest już na etapie badań klinicznych. Eksperci mają jednak wiele problemów ze stworzeniem szczepionki skutecznej w 100% i dlatego wszystko trwa tak długo.

To może Cię zainteresować:  Kasia Tusk pokazała, co je na śniadanie. Wzburzeni fani zwrócili jednak uwagę na coś innego.

Ryan przypomniał, że chociaż istnieją szczepionki na odrę czy ospę, to nigdy nie udało się całkowicie pozbyć tych chorób.

– „Świat ma przed sobą długą, długą drogę, by opanować pandemię koronawirusa.”

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał na koniec:

– „Trajektoria tej epidemii jest w naszych rękach i jest to sprawa wszystkich i wszyscy powinniśmy przyczynić się do jej powstrzymania.”

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz