Home Kategorie News Czy koronawirus kiedykolwiek zniknie? Ekspert WHO odpowiada.

Czy koronawirus kiedykolwiek zniknie? Ekspert WHO odpowiada.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że SARS-CoV-2 może pozostać z nami już do końca dziejów, podobnie jak HIV.

Mike Ryan to ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO. W środę wziął udział w konferencji prasowej, podczas której oznajmił, że tak naprawdę nigdy nie pokonamy koronawirusa.

– „Ważne jest, aby wyłożyć karty na stół: ten wirus może stać się kolejnym endemicznym wirusem w naszych społecznościach i może nigdy nie zniknąć. Myślę, że musimy być realistami i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł przewidzieć, kiedy ta choroba zniknie. Nie należy składać żadnych obietnic i nie podawać żadnych dat. Ta choroba może przerodzić się w długi problem lub może zniknąć nagle.”

Jak mówi ekspert, obecnie opracowywanych jest ponad 100 potencjalnych szczepionek, w tym kilka jest już na etapie badań klinicznych. Eksperci mają jednak wiele problemów ze stworzeniem szczepionki skutecznej w 100% i dlatego wszystko trwa tak długo.

To może Cię zainteresować:  Dagmara Kaźmierska pochwaliła się zdjęciem w masce z lotniska. Fani nie wytrzymali.

Ryan przypomniał, że chociaż istnieją szczepionki na odrę czy ospę, to nigdy nie udało się całkowicie pozbyć tych chorób.

– „Świat ma przed sobą długą, długą drogę, by opanować pandemię koronawirusa.”

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał na koniec:

– „Trajektoria tej epidemii jest w naszych rękach i jest to sprawa wszystkich i wszyscy powinniśmy przyczynić się do jej powstrzymania.”

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz