Home Kategorie News Jeśli w trakcie egzaminu na prawo jazdy kichniesz, zostanie on natychmiast przerwany.
1.63K

Jeśli w trakcie egzaminu na prawo jazdy kichniesz, zostanie on natychmiast przerwany.

W ramach odmrażania gospodarki rząd luzuje również obostrzenia dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Od 11 maja pracę wznowiły Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z epidemią z pewnością ucieszy nie tylko tych, którzy nie mogą doczekać się wizyty u fryzjera lub kosmetyczki, ale i osoby, które oczekują na egzamin na prawo jazdy. Już niedługo kursanci będą mogli przystąpić do egzaminów. Wszystko będzie się jednak odbywać w oparciu o niezbędny rygor sanitarny. Niektóre regulacje są dość zaskakujące i kontrowersyjne. Szczególnie wyróżnia się zapis o możliwości przerwania egzaminu, gdy kursant kichnie. Na stronie wrocławskiego i legnickiego WORD-u pojawił się zapis:

– „Jeżeli w trakcie trwania egzaminu egzaminator stwierdzi u osoby zdającej występowanie kataru, kaszlu, kichania itd., egzamin zostanie przerwany!”

Oznacza to, że egzamin może zostać przerwany nawet w przypadku kichnięcia przez osobę np. posiadającą alergię na kurze czy kwitnące trawy. Być może, rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przedstawienie zaświadczenia od lekarza, potwierdzającego dane schorzenie. Każdy kursant powinien we własnym zakresie dopytać się o szczegóły nowych rozporządzeń we własnym centrum egzaminacyjnym, ponieważ wytyczne różnią się w zależności od regionu.

Oczywiście egzamin na prawo jazdy w trakcie epidemii będzie przebiegać nieco inaczej, niż normalnie, ale to jedyny sposób, aby zapewnić płynność działania WORD-ów i uniknąć długich kolejek w przyszłości. Od 11 maja odbywają się już egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz egzaminy praktyczne w kategoriach C, CE, D, T, BE. Od 18 maja wznowione będą też egzaminy na kategorię A. Tydzień później ruszą egzaminy praktyczne na kategorię B.

W trakcie egzaminów teoretycznych konieczne będzie zachowanie dystansu społecznego. Ilość osób zdających egzamin zostanie ograniczona do minimum. Kursanci będą zobowiązani zakrywać twarze maseczkami i mieć na dłoniach rękawiczki. Przed wejściem na salę każdemu zostanie zmierzona temperatura. Każdy będzie musiał zdezynfekować rękawice. Egzaminator będzie miał na sobie przyłbicę. Po każdym egzaminie praktycznym, samochód egzaminacyjny będzie dezynfekowany. W szczególności kierownica, drążek zmiany biegów i klamki od drzwi.

WORD Wrocław poinformował, jakie sytuacje dyskwalifikują osobę do przystąpienia do egzaminu

– „Do egzaminu na prawo jazdy nie mogą przystąpić: osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle gardła, wysypka itd.) lub osoby, u których w okresie ostatnich 14 dni występowały takie objawy; osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy bądź osoby, z którymi miały bezpośredni kontakt, przebywały za granicą; osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV-2; osoby, których domownicy pozostają w okresie kwarantanny.”

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
59,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz